Kaybolan kargolar için ne yapılır?

Kayıp Kargo başvurularında, başvuru konusu kargo, MNG Kargo Şube/Acente/Aktarma Merkezleri/Merkez Depo içerisinde araştırılır. Bunun için başvuru sahibi, kayıp kargo içeriğine veya ambalajına ait görselleri paylaşmalıdır. Kayıp kargo bulunur ise alıcısına teslim edilir, tazminat talebi reddedilir.

Yurtiçi Kargo teslim edildi iade ne demek?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

Yurtiçi kargo gönderi kodu olmadan nasıl öğrenebilirim?

Yurtiçin Kargo’da kargonuz var ve gönderi takip numaranız bulunmuyor. Kargonuzu sorgulamak için çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bunun için 444 99 99 numarayı tuşlayarak arama gerçekleştirmeniz yeterli. Müşteri temsilcisine gerekli bilgileri vererek gönderi sorgulamanızı yapabilirsiniz.

PTT kargo kırılır mı?

(10) PTT kargomatik vasıtasıyla yapılan kabul işlemlerine ilişkin usul ve esaslar Genel Müdürlükçe belirlenir. MADDE 10 – (1) Kolay kırılır ve çabuk bozulur gönderiler, PTT tarafından uygun görülen yerler arasında kabul edilebilir.

Kargo kayboldu nereye şikayet edebilirim?

Kargo şirketlerinin geç teslim ettiği ve bu nedenle ayıplı mal kapsamında değerlendirilebilecek kargonuzun teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz.

Kargo tazmin nasıl yapılır?

Tazmin talebinin kabul edilmesi: İstenen belgeler düzenlenip imzalanarak müşteri tarafından Şube/Acenteye teslim edildikten sonra Bölge Müdürlüğü’ne gönderilir. Bölge Müdürlüğü tarafından ilgili belgeler sisteme eklendiğinde onaylanan tazmin bedeli Genel Müdürlük tarafından müşterinin Banka Hesabına yatırılır.

Kargo iade edildi ne demek?

Gönderimin durumunu kontrol ederken Göndericiye İade Edildi ne anlama gelir? Takip Özeti veya Ayrıntısı sayfasındaki veya Quantum View® Manage’daki Durum alanında bulunan Göndericiye İade Edildi ifadesi, gönderinin asıl göndericiye iade edildiği anlamına gelir.

Yurt ici kargo teslim edilemedi ne demek?

Bu ifade kargonun dağıtıma çıktığı ancak alıcıya ulaşamadığından dolayı paketi şubeye geri götürdüğü anlamına gelir. Kargo takibinde teslim edilemedi yazmasının birinci nedeni yukarıda da belirtildiği gibi oluşabilecek birden fazla sebeple alıcıya ulaşılamayıp paketin şubeye geri götürülmesidir.

Yurtiçi Kargo Takip No nasıl öğrenirim?

Kargomun nerede olduğunu nasıl takip edebilirim?

  1. Web sitemizin “Gönderi Takibi”) modülü üzerinden.
  2. Çağrı Merkezimizi (444 99 99 ) arayarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
  3. Mobil Servislerimiz ‘den faydalanarak kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

PTT kargo göndermek için ne gerekli?

Kargoyu göndermek isteyen kişinin kimlik numarası, iletişim bilgileri gerekir. Bu gereğin söz konusu olma sebebi, kargo şirketinin devlete vergi verirken fatura kesmek zorunda olmasıdır. Ayrıca, kargoyu alacak olan kişinin de iletişim bilgileri verilmelidir.

PTT kargo Cts çalışıyor mu?

PTT Kargo genel müdürlükleri hafta sonu sadece Cumartesi günü de hizmet vermektedir. Genel itibariyle bu müdürlüklerin çalışma saati 09:00 ile 19:30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Ancak kargolarınız dağıtıma çıkmamakla birlikte, şayet şubeye teslimatı yapılmış ise bizzat gidip kendiniz teslim alabilirsiniz.