Kasko lu aracim kaza yapti ne yapmaliyim?

Kasko sigortasında ikame araç teminatınız varsa teminatta belirtilen süre ve şartlara bağlı olarak hasar dosyasının açılmasından sonra ikame araç talebinde bulunabilirsiniz. Kasko sigorta şartlarına bağlı olmakla birlikte genel olarak sadece kaza durumlarında ve araç hareket edemez halde ise ikame araç verilir.

Çalınan araç bulunamazsa kaç gün sonra bulunamadı yazısı istenir?

İlk olarak en yakın karakola gidip aracınızın çalındığını emniyet yetkililerine bildirmelisiniz. Sigorta şirketinizi arayarak aracınızın çalındığını iletmelisiniz. Çalınmış olan aracınız 30 gün içerisinde bulunamazsa, emniyet müdürlüğünden aracınızın bulunamadığına dair yazılı bir belge istemelisiniz.

Sigorta hasar ödemesi kaç gün sürer?

Sigorta şirketi; hasar ihbarı ve oluşan hasara göre sigortalının teslim ettiği belgelerin kendisine verilmesinden en geç 15 gün içinde hasarı ve tazminat tutarını belirleyip sigortalıya bilgi vermesi gerekir. Dosyaya onay gelmesinin ardından ortalama 30 iş günü içerisinde sigortalıya hasar ödemesi yapılır.

Arabam çalındı sigorta karşılar mı?

Araçta çalınma nedeniyle oluşan hasar ya da çalan kişinin kullanımı nedeniyle oluşan tüm hasar sigorta şirketi tarafından karşılanır. Aracın 30 gün içerisinde bulunamaması durumunda aracın çalındığı günkü rayiç bedeli sigortalıya ödenir.

Arabam çalındı nereye başvuracağım?

Aracın Çalındığı Anlaşıldığında Hemen Yapılması Gerekenler Araç sahibi tarafından, aracın çalındığının ilk anlaşıldığı anda hemen 155 Polis aranarak gerekli bilgi verilmelidir. Ardından en yakın polis karakoluna gidilerek burada yetkililer tarafından çalınan araç hakkında tutanak tutulmalıdır.

Kasko aracı kaç günde yaptırır?

Kasko Hasar Ödeme Süresi Hasara ilişkin ekspertiz raporunun teslim edilmesinden sonra genellikle 10 gün içerisinde hasar ödemesi yapılır. Sigorta şirketleri, hasarın oluşmasından ve belgelerin teslim edilmesinden sonra 45 iş günü içerisinde ödeme yapmakla yükümlüdür.