Kart aidatı olmayan kredi kartları hangileri?

Hangi Kredi Kartları Aidatsız?

 • Garanti Bankası Flexi Card.
 • Akbank Axess Free.
 • İş Bankası Maximum Aidatsız Kart.
 • Enpara.com Kredi Kartı
 • TEB Sade Kart.
 • ING Light Kart.
 • Yapı Kredi World Eko.
 • HSBC Concept Kart.

Kredi kartı yıllık üyelik ücreti yasal mı?

Bankalar yasal olarak yıllık üyelik ücreti tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır. Bankadan yıllık üyelik ücreti ödediğiniz kartınızı ücretsiz bir kartla değiştirmeyi talep edebilirsiniz.

Aidatlı kredi kartı nedir?

Kredi kartı aidatı, bankaların çeşitli maliyetlere karşı müşterilerinden talep ettiği bir üyelik bedeli. Kredi kartı aidatı ödeyen birçok kişi bu durumdan şikayetçi ancak, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun 2014 yılında çıkardığı yasa sayesinde aidatsız kredi kartı sahibi de olabiliyoruz.

Hangi bankanın aidatsız kredi kartı daha iyi?

En İyi Aidatsız Kredi Kartı 2021 Listemiz: Garanti BBVA: Bonus Flexi Kredi Kartı İş Bankası: Maximum Aidatsız Kredi Kartı Denizbank: Aidatsız Net Kart. TEB: Aidatsız Sade Kart.

2021 kredi kartı aidatı ne kadar?

Kredi kartı ücreti almayan bankalar 2021

Banka Adı Kredi kartı aidatı (yıllık üyelik ücreti)
Odea Bank A.Ş. 125 lira
HSBC Bank A.Ş. 133 lira
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. 139,51 lira
QNB Finansbank A.Ş. 143 lira

Kredi kartı yıllık ücreti ödenmezse ne olur?

Banka aidatsız kart vermezse, normal kredi kartından aidat ücreti talep edemez. Aidat alırsa, vatandaş dilekçesiyle hakem heyetlerine başvurup iadesini isteyebilir. Ayrıca aidatsız kredi kartını vermeyen bankaya 6.9 milyon para cezası da kesiliyor. Yani yaptırımı ağır.

Kredi kartı yıllık kart ücreti nasıl geri alınır?

İlçenizde bulunan Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurarak aidatı geri alabilirsiniz.

 1. Yaşadığınız il ya da ilçe sınırlarındaki Tüketici Hakem Heyeti ile görüşerek de kredi kartı aidatını geri alma talebinizi iletebilirsiniz.
 2. Banka şubesinden yıllık kartın ücretini gösteren dekontu bu başvuruyu yapmadan önce edinmelisiniz.

Kredi kartı Başvuru Şartları Nelerdir?

18 yaşını doldurmuş olmak ya da aile bireylerinin kredi kartı sözleşmesini imzalaması,

 • Kredi notunun bankanın değerlendirmesine göre riskli seviyede yer almaması,
 • Yüksek limitli kredi kartı taleplerinde istenmesi durumunda gelir belgesi verilebilmesi.
 • Kredi notu kaç olursa kredi kartı verilir?

  Kredi Kartı Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı Kredi puanı 1 ile 699 arasında olan kişiler bloke teminatlı kredi kartına başvuru yapabilirler. 700 puan ve üstünde yer alan kişiler de çalışma durumlarına ve gelir beyanlarına göre kredi kartı sahibi olabilirler.

  Kart Aidati odemek zorunda mı?

  BDDK’nın yönetmeliğine göre; kart çıkaran kuruluşlar, yıllık üyelik ücreti ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorunda. Banka aidatsız kart vermezse, normal kredi kartından aidat ücreti talep edemez.

  Ek karta aidat alınır mı?

  ✘Ek kartlar için asıl kart aidatının en fazla yarısı kadar aidat alınabilir. ✘100 liralık aidat ödenen kartta, ek kart için en fazla 50 lira aidat alınabilir. ✘Bir takvim yılında herhangi bir nedenle kredi kartını iki defa yenileyenden bankalar ek ücret ve aidat talep edemez.

  Hangi kredi kartı yıllık ücret almıyor?

  Bonus Flexi kredi kartı ile yıllık kart ücreti ödemeden (aidatsız) Türkiye’nin en yaygın işyeri ağında bol taksit ve bol bonus fırsatlarından yararlanın! Bonus Flexi ile 250.000’i aşkın Bonus üye işyerinde alışverişlerinizde bonus kazanır ve kazandığınız bonusla dilediğiniz an bedava alışveriş yapabilirsiniz.

  En iyi aidatsız kredi kartı hangisi?

  En İyi Aidatsız Kredi Kartı 2022 Listemiz: Yapı Kredi: World Eko Kredi Kartı Garanti BBVA: Bonus Flexi Kredi Kartı İş Bankası: Maximum Aidatsız Kredi Kartı Denizbank: Aidatsız Net Kart.

  Miles and Smiles hangi banka daha iyi?

  QNB Finansbank Miles&Smiles Müşterinin statüsüne göre ayrı segmentler sunması, QNB Miles&Smiles’ı en iyi uçuş mili veren kart listesinin ilk sıralarına taşımaktadır.

  Aidatsız kredi kartı nasıl olur?

  Bu durumlar:

  1. Kredi kartı aidatı, borçlandırıcı nitelikte ilk kullanımdan itibaren yıllık olarak alınabiliyor.
  2. Kesintisiz olarak 180 gün boyunca kullanmayan kredi kartı hareketsiz kabul ediliyor ve hareket görmediği sürece aidat ödenmiyor.
  3. Her bankanın aidatsız kredi kartı ürünü çıkarma zorunluluğu mevcut.

  Trink Kart nedir?

  Temassız kartları “Trink” oluyor. Kredi kartının Trink olanı ile nakit avans çekerseniz ekstre tarihinde ödeyebilirsiniz. Kredi kartı olduğu için borç kullanmış oluyorsunuz ama kartınıza fazladan para yatırırsanız yatırdığınız kısmı da kullanabilirsiniz. Bankamatik kartının da Trink olanı var.

  Madde aynen şöyle: “Kart çıkaran kuruluşlar, tüketicilere yıllık üyelik aidatı ve benzeri isim altında ücret tahsil etmedikleri bir kredi kartı türü sunmak zorundadır.” Bu yasa maddesinden yola çıkarak bankanızdan ücretsiz bir kart isteyebilir ve geçmiş dönemde ödediğiniz aidatları geri isteyebilirsiniz.

  Aidatsız kredi kartı hangi bankalarda var?

  Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

  • İş Bankası / Maximum Aidatsız Kart.
  • Akbank / Axess Free.
  • ING Bank / Pegasus Plus Kart.
  • Garanti Bankası / Bonus Flexi.
  • Yapı Kredi Bankası / World Eko Kart.
  • HSBC Bank / HSBC Concept.
  • Odeabank / Bank’O Card.

  Türk Hava Yolları hangi banka ile çalışıyor?

  Türk Hava Yolları uçak biletinizi Miles&Smiles QNB Finansbank kartınızla satın alırken de ayrıcalıklısınız. Türk Hava Yolları’nın Miles&Smiles üyelerine sunduğu diğer ayrıcalıklarını Türk Hava Yolları internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

  THY 1000 mil ne kadar?

  Mil satışı uygulamasında satın alınan Miller ve satın alınan Miller için ödenen ücretler iade edilemez. Mil satış değeri 1000 Mil için KDV dâhil 30 USD olarak uygulanır. Üyeler, kendi hesapları ya da diledikleri üyelerin hesapları için her 1 takvim yılı içinde, her bir üye için en fazla 50.000 Mil satın alabilir.

  Aidatsız kredi kartı ne demek?

  Kredi kartı üyelik sözleşmesi yapılmış olsa dahi kişi kredi kartını kullanmadığı sürece, bu madde sayesinde aidat ödemiyor. Kesintisiz olarak, en az yüz seksen gün süreyle hareket görmeyen kredi kartları hareketsiz kart kabul edilir ve bu kartlara hareketsiz kaldığı müddetçe yıllık üyelik ücreti yansıtılamaz.

  Garanti Bonus Trink kredi kartı mı?

  Bonus Trink Kredi Kartı Bonus Trink Garanti Bankası’nın temassız ve aynı zamanda Bonus özellikli kredi kartı. 35 TL ve altı ödemelerde temassız ve şifresiz kullanım özelliği sayesinde pratiklik sunan Bonus Trink sahip olduğu diğer özelliklerle de alışverişleri daha keyifli hale getiriyor.

  Garanti Trink kart aidatı var mı?

  Garanti BBVA Bonus Trink Kredi Kartı Aidat Ücreti 29/04/2022 tarihinde sonu 5549********3010 ile biten Garanti Bonus trink kredi kartı yıllık üyelik ücreti adı altında 215.50 TL yansıtılmıştır.

  Kart aidatı olmayan kredi kartları hangileri?

  Hangi Kredi Kartları Aidatsız?

  • Garanti Bankası Flexi Card.
  • Akbank Axess Free.
  • İş Bankası Maximum Aidatsız Kart.
  • Enpara.com Kredi Kartı
  • TEB Sade Kart.
  • ING Light Kart.
  • Yapı Kredi World Eko.
  • HSBC Concept Kart.

  En çok tercih edilen kredi kartı hangisi?

  Garanti Bankası, geçen yıl kredi kartı sayısında yüzde 16,7’lik payla ilk sırada yer aldı. Kredi kartı sayısında Garanti, tutarında Yapı Kredi, banka kartında ise Ziraat Bankası lider oldu.

  Kredi kartı alışveriş faizi ne demek?

  Kredi Kartı Alışveriş Faizi Nedir? T.C. Merkez Bankası tarafından belirlenen dönem borcunun kalan tutarına uygulanan azami aylık net faiz oranına alışveriş faizi denir.

  Aidatlı kredi kartı nedir?

  Kredi Kartı Aidatı, bankamızın kredi kartları ve ek kartları hizmeti karşılığında kart sahibi için düzenlenen ücrettir. *** Free Kredi Kartı için herhangi bir yıllık ücret talep edilmez.

  Hangi aidatsız kredi kartı daha iyi?

  En İyi Aidatsız Kredi Kartı 2021 Listemiz: Garanti BBVA: Bonus Flexi Kredi Kartı İş Bankası: Maximum Aidatsız Kredi Kartı Denizbank: Aidatsız Net Kart. TEB: Aidatsız Sade Kart.

  Hangi Banka yıllık kart ücreti almıyor?

  Kredi kartı aidatı olmayan bankalar arasında İş Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası ve Ziraat Bankası yer alır. Kredi kartına aidat ödemeden işlem yapmak isteyen ve rahatça kart kullanmak isteyen kişiler bankaların aidatı olmayan kartlarından yararlanabilir.

  Türkiyenin en büyük özel bankası hangisi?

  2020 yılına ilişkin bilançolar dikkate alındığında toplam aktifler bakımından en büyük banka yine Ziraat Bankası oldu. İkinciliğe ise 2020’de bir diğer kamu bankası Vakıfbank yerleşti.

  Alışveriş faiz oranı ne demek?

  Alışveriş faizi, TCMB tarafından belirlenen ve kalan dönem borcunuza uygulanacak azami aylık net faiz oranıdır. Hesap özetinizin toplam borcu son ödeme tarihine kadar ödenirse herhangi bir faiz işlemez.

  Kredi kartı faiz alıyor mu?

  Kredi kartı dönem borcunun sadece bir kısmının ödenmesi durumunda kalan hesap bakiyesine faiz işler. Kalan hesap bakiyesine, asgari tutar ve üzerinde ödeme yapılması durumunda %1,98 oranında akdi faiz, asgari tutarın altında ödeme yapılması durumunda ise %2,28 oranında gecikme faizi uygulanır.

  Kart aidat ücreti nedir?

  Kredi kartı aidatı, kartın talebi ile başlayıp kullanım süresi boyunca devam eden ve banka tarafından karşılanan çeşitli operasyonel maliyetlerin müşteriye yansıtıldığı bir üyelik bedelidir.

  Kredi kartını hiç kullanmadım aidat gelir mi?

  – Kesintisiz 180 gün boyunca kullanılmayan kredi kartı hareketsiz kabul edilir ve hareket görmediği sürece aidat ödenmez. – Daha önce kart aidatı yansıtılmış ve kart 180 gün hareketsiz kalmışsa, banka 12 ay içinde tahsil edemediği aidattan vazgeçer. – Her bankanın aidatsız kredi kartı ürünü çıkarma zorunluluğu var.