Karanlık bir odaya nasıl aydınlatılır?

Karanlık Bir Odayı Aydınlatmanın 12 Yolu

 1. Renkli ve canlı bir halı tercih edin.
 2. Aynaları çoğaltın.
 3. Ağır perdelerden kurtulun.
 4. Metalik tonlar ekleyin.
 5. Ağaçların budanmasına dikkat edin.
 6. Parlak yerine mat zeminler tercih edin.
 7. Camlarınızı hep temiz tutun.
 8. Doğru ışıklandırma önemli.

Güneş almayan oda nasıl aydınlatılır?

Açık Renkli İnce Tül ve Perdeleri Tercih Edin. “Güneş görmeyen oda nasıl aydınlatılır?” sorusunun cevaplarından biri de tül ve perdelerinizle ilgilidir. Odanıza ne kadar fazla ışık gelirse o kadar iyi, ama kalın ya da koyu renkli tül ve perdeler odaların aydınlık görünmesini engelleyebiliyor.

Karanlık evlere hangi renk boya gider?

Karanlık odaların duvarlarında soğuk renklerden kaçınmak ve açık tonlarda, sıcak, soluk renk tonlarını dengeleyerek kullanmak gerekir. Beyaz, açık bej, gri gibi nötr renkler odanızdaki ışığın artmasına sağlayacak boyama önerileridir.

Güneş almayan ev ne renk olmalı?

Bej rengi, krem rengi, beyaz gibi açık renkler odanı olduğundan daha ferah ve aydınlık gösterecektir. Ayrıca evinde farklılık yaratmak istiyorsan kırmızı, sarı, turuncu gibi daha sıcak renkleri denemekten de çekinme.

Küçük bir oda nasıl dekore edilir?

Küçük Oda Dekorasyonu

 1. Desenli tavanlar kullanabilirsiniz.
 2. Duvara asılı komodin ve raflar tercih edebilirsiniz.
 3. Yer aydınlatmalarını duvara monte edebilirsiniz.
 4. Murphy yataklar veya açılabilir küçük koltuklar tercih edebilirsiniz.
 5. Beyaz ve açık renkli eşyalar seçebilirsiniz.

Evim güneş görmüyor ne yapmalıyım?

Güneş Almayan Evler İçin Çözümler

 1. Evinizin Her Noktasını Aydınlatın.
 2. Ev Dekorasyonunda Açık Renkleri Tercih Edin.
 3. Aynalardan, Parlak Yüzeylerden ve Renksiz Camlardan Yardım Alın.
 4. Duvarlarda Kapalı Dolapları Değil, Açık Rafları Tercih Edin.

Penceresiz oda nasıl aydınlatılır?

“Penceresiz oda nasıl aydınlatılır?” sorusu için en doğru renkler beyaz ve açık buz mavisi tonlarıdır. Beyaz ya da açık buz mavisi tonları, ışığı simüle etmeye yardımcı olur; ışığın akmasını sağlar. Ayrıca odak noktası yapacağınız dekorasyon fikirlerine de katkı sağlar.

Hangi renk boya odayı geniş gösterir?

1. İlk olarak zemin ve duvarlarınızda açık renk kullanmaya özen gösterin. Açık renk boyalar (özellikle açık mavi ve krem rengi) ışığı yansıtacağı için ferah bir görünüm oluşacak böylece odalarınız daha büyük görünecektir.

Hangi renk boya evi geniş gösterir?

Küçük bir evi en geniş gösteren renk hiç şüphesiz beyazdır. Dolayısıyla en etkili çözüm için duvar beyaza boyayın. Ancak beyazı tercih etmiyorsanız diğer büyük gösteren boya renkleri arasında gökyüzünü çağrıştıran maviyi ve ferahlık hissi veren yeşili seçebilirsiniz.

Güneş alan eve hangi renk boya gider?

Sabahın ilk ışıklarında hafif pembemsi bir ışık veren güneş, öğlene doğru daha mavimsi bir renge dönüşür. İlerleyen saatlerde hafif gölgeler atar. Odanızda gün ışığından en iyi şekilde faydalanmak için duvarlarınızı pastel mavi ya da açık yeşil tonlarında boyayabilirsiniz.

Genç odası nasıl dizayn edilmeli?

Odası sade ve zevklerine uygun olmalıdır. Genç yatak odasında olması gereken üç temel özellik: sadelik, doğru renkler ve işlevselliktir. Özellikle gençlerin zevkleri ve fikirleri çok çabuk değişebileceğinden odayı belirli bir modaya veya zamana göre seçmemeliyiz. Zamansız ve sade parçalar tercih etmeliyiz.