Ihraç olan memurlar emekli ikramiyesi alabilir mi?

İhraç edilseniz bile emekli olabilir ve hizmet birleştirmeden sadece Emekli Sandığı’na tabi hizmetinizle emekli olacağınızdan emekli ikramiyenizi de alabilirsiniz.

Fetö den ihraç edilen emekli olabilir mi?

Sadece memurluk süresi olan memur meslekten ihraç edilmiş, istifa etmiş, müstafi sayılmış, tutuklanmış, herhangi bir nedenden dolayı ceza almış olsa dahi, memurluk süreleri üzerinden emekli aylığı bağlanırsa memurluk sürelerine emekli ikramiyesi alabilir.

Hangi hallerde emekli ikramiyesi ödenmez?

İş Kanunu hükümlerinde istifa, görevden çıkarılma, atılma hallerinde kıdem tazminatı ödenmemektedir. ÖRNEK: 21 yıl Devlet memuru olan kişi bu görevinden istifa etmiş veya çıkarılmış ise kişi sigortalı veya bağ-kurlu çalışarak aylık bağlansa dahi emeklilik ikramiyesi alamayacaktır.

15 yıl hizmeti olan memur emekli olabilir mi?

Cevap 3- 15 yıl hizmeti tamamladıktan sonra görevinizden ayrılmanıza engel bir durum bulunmaz ve hiçbir şekilde zorunlu bir çalışma içerisine girmeden 61 yaşınızı doldurduktan sonra SGK ya müracaat ederek emekliliğinizi isteyebilirsiniz ve emekliliğiniz de memur statüsünden olur.

Istifa eden memur emekli ikramiyesi alabilecek mi?

Sadece bakılması gereken husus ise memurluktan ayrılma şeklidir. Memurluktan ayrılma hali İş Kanununa göre kıdem tazminatı ödenmesine engel değil ise, yani göreve son, işverenin haklı sebeplerle işini sonlandırması vb. gibi bir durum yoksa bu durumlara dikkat edilerek emekli ikramiyesi ödenmektedir.

Memur emekli maaşını ne zaman alır?

– 4 olanlara her ayın 24’ünde, – 2 olanları her ayın 25’inde, – 0 olanlara her ayın 26’sında ödeme alırlar. – 2 ve 0 olanlar her ayın 28’inde maaşlar yatırılır.

Ihraç edilen emekli olabilir mi?

Kamu görevinden çıkarılanlara ikramiye ödenmesi, sadece 4/c (Emekli Sandığı) hizmetleri ile emekli olmaları halinde mümkün olabiliyor. Bu da bundan sonra hiçbir sigortalılık kapsamında prim ödemeksizin sadece Emekli Sandığı hizmetleriniz ile yaştan emekli olmanız halinde mümkün olur.