HES kodunu unuttum ne yapabilirim?

– HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

HES kodu Sorgulama mesajla nasıl alınır?

SMS ile HES kodu alma HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

HES kodu nereden alınır?

HES kodu, “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması üzerinden, “HES kodu işlemleri” bölümüne girilerek alınabiliyor.

HES kodu çıktısı nasil alinir?

 1. HES KODU NEDİR?
 2. HES KODU NASIL ALINIR?
 3. E-devlet üzerinden HES kodu alma.
 4. SMS ile HES kodu alma.
 5. TOPLU TAŞIMADA HES KODU ZORUNLULUĞU.
 6. ÖSYM SINAVLARINDA HES KODU ZORUNLULUĞU.
 7. AVM’LERDE HES KODU ZORUNLULUĞU.

HES kodu karekod çıktısı nasil alinir?

Hes Karekod Nasıl Alınır? Hes Kodu Sorgulama

 1. 1- “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden, “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilir.
 2. 2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.
 3. Örnek; HES 12345678901 1234 17.
 4. 3- e-Devlet sistemi üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz.

Annemin HES kodunu nasıl öğrenebilirim?

HES kodunu e-Devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz. HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

HES kodu 2 kez alınır mı?

HES kodumun süresi bitti. Yeniden alabilir miyim? Evet, HES kodunuzun süresi biterse aynı şekilde mobil uygulama üzerinden ya da SMS göndererek kod talebinde bulunabilirsiniz. Sağlık durumunuzun uygun bulunması halinde yeniden HES kodu alabilirsiniz.

HES kodu alma SMS paylaşım süresi nedir?

SMS’le HES kodu talep etmeniz durumunda da en son girilen gün sayısı Paylaşım Süresi’ni ifade eder. SMS’le HES boşluk T.C. Kimlik No boşluk Kimlik Seri No son 4 hanesini girdikten sonra bu alanı boş bıraktığınızda Paylaşım Süreniz 1 yıl olacaktır.

Yurt dışından gelen HES kodu nasıl alınır?

YABANCILAR HES KODUNU NASIL TEMİN EDEBİLECEK Ayrıca yurt içi GSM operatörüne ait numarası bulunmayan yabancı kişiler için pasaport bilgileri ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum Yılı, Soyadı yazarak +90 555 944 3821’e SMS göndererek HES kodu alınabilir.

HES kodunu unuttum ne yapabilirim?

– HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

HES kodumu nasil ogrenirim?

HES Kodu Nasıl Alınır?

 1. 1- “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden, “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilir.
 2. 2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.
 3. Örnek; HES 12345678901 1234 17.
 4. 3- e-Devlet sistemi üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz.

HES kodu mesajla nasıl alınır?

HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazarak ve 2023’e SMS göndererek, Mavi Kartlı veya TC kimlik numarası 97, 98, 99 ile başlayan kişiler; HES yazıp aralarına boşluk bırakarak sırasıyla; T.C.

Hayat Eve sığar mesajla nasıl alınır?

HES (boşluk) TC Kimlik Numaranız (boşluk) Kimlik kartınızın seri numarasının son 4 rakamı (boşluk) kodun geçerli olmasını istediğiniz gün sayısı” yazıp 2023’e SMS atın. Bilgileriniz böyle ise, 2023’e gönderilmesi gereken kısa mesaj metni “HES 12345678901 1234 28” olacaktır.

IBB kart HES kodu nasıl alınır?

HES kodu ayrıca kısa mesaj ile de alınabiliyor. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

HES kodu süresiz nasıl alınır?

Süresiz kod almak içinse; SMS’le HES boşluk T.C. Kimlik No, boşluk, Kimlik Seri No son 4 hanesini girdikten sonra bu alanı boş bıraktığınızda Paylaşım Süreniz 1 yıl olacaktır.

HES Kodu süresi bitince ne olur?

Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde hes kodunun geçerlilik süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmıyor. Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa, HES Kodu uygulaması üzerinden, yeniden kod temin edebilirsiniz.

HES kodu internetten nasıl alınır?

HES kodu, “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması üzerinden, “HES kodu işlemleri” bölümüne girilerek alınabiliyor. Ardından “HES kodu oluştur” butonuna tıklanarak ve kod kullanım süresi seçilerek kod oluşturuluyor.

HES Kodu süresi dolunca ne olur?

HES kodu hayat eve sığar nasıl alınır?

Evde kal HES kodu nasıl alınır?

Telefonlarının mesaj bölümüne giriş yapan kullanıcılar HES yazıp aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazıp 2023’e kısa mesaj (SMS) yollayarak kodu edinebilir.

İstanbulkart HES kodu Yükleme Nasıl Yapılır 2021?

 1. Hayat Eve Sığar uygulaması ya da SMS üzerinden aldığınız HES kodunu ve kişisel bilgilerinizi İstanbulkart sitesindeki gerekli alanlara doldurarak İstanbulkart ve hes kodunuzu eşleştirebilirsiniz.
 2. İstanbulkart HES kodu tanımlama için tıklayınız.
 3. HES kodu ayrıca kısa mesaj ile de alınabiliyor.