HES karekod okut nedir?

HES Kodunu “Karekod” ile Sorgulama; Kişi uygulamada HES kodlarının bulunduğu sayfadan HES Kodunun QR kodu halini açar. Okuyacak kişi de uygulamada “Kare Kod” okut butonunu tıklayarak karekodu okutur ve sonucu görür.

QR kod tarayıcı nasıl kullanılır?

Tek yapmanız gerek telefon veya tabletinizin kamerasını koda doğru tutmak. QR Code Reader, otomatik olarak karekodunu tanıyacaktır. Eğer karekod bir web sitesini içeriyorsa ilgili adrese otomatik olarak yönlendiriliyorsunuz. Metin içeriyorsa anında görebiliyorsunuz.

QR kodu telefonda nerede?

Android’de QR kod nasıl taranır? Google uygulamasını açın ve alt çubuktaki ‘Güncellemeler’ butonuna dokunun. Ardından ekranın altındaki Google Lens ikonuna dokunun. Kameranızı QR koduna doğru tutun.

Karekod ile neler yapılabilir?

Karekod, akıllı telefonlar tarafından okunabilen iki boyutlu bir barkoddur. İki boyutlu bir barkodda 4000’den fazla karakteri kodlamaya izin verir. Kare kodlar kullanıcı tarafından metin görüntülemek, URL açmak, adres defterine bir kişi kaydetmek veya metin mesajları oluşturmak için kullanılabilir.

Karekod okutma nasıl olur?

Yeni nesil işletim sistemine sahip cep telefonlarında bu mümkün. Kameranızı açın, QR karekoda doğru çevirin. ekran çerçevenizin üzerine hemen bir bildirim gelecektir. Akıllı cihazınız görüntünün içerisinde bir karekod buldu ve okudu. Bildirimi tıklayın hepsi bu kadar.

IOS telefonda karekod nasıl okutulur?

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızla QR kodu tarama

  1. Ana ekran, Denetim Merkezi veya Kilitli ekrandan Kamera uygulamasını açın.
  2. Arka kamerayı seçin. Aygıtınızı, QR kodu Kamera uygulamasının vizöründe görünecek şekilde tutun.
  3. QR koduyla ilişkili bağlantıyı açmak için bildirime dokunun.

Cep telefonu ile karekod nasıl okutulur?

Uyumlu Android telefonunuzda veya tabletinizde yerleşik kamera uygulamasını açın. Kamerayı QR koduna doğru çevirin. Android telefonunuzda veya tabletinizde görünen banner’a dokunun. Oturum açma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları uygulayın.

QR code mantığı nedir?

QR Kodunun köşelerindeki kareler QR kodun pozisyonunu ayarlamak için, kenarlar boşluk iç kısmı ise veri kısmıdır. Telefon kamerası veya okuyucu ile taranarak QR kod . çözümlenir ve hızlıca yazı meydana çıkar. QR kod işletmelerde, kartvizitlerde, bankacılık sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır..

QR kodu nasıl açılır?

Kameranızı QR koduna doğru tutun. Lens uygulaması, kodu otomatik olarak algılar. Ardından QR kod üzerinde renkli bir nokta görünecektir. Bağlantıyı veya şifrelenmiş diğer bilgileri, ekranın altındaki açılır bir pencerede görüntülemek için noktanın üzerine dokunabilirsiniz.

QR nasıl okunur?

QR Kodlarını bilgisayardan okumak da çok kolay. Tek yapmanız gereken, http://zxing.org/w/decode.jspx adresini ziyaret etmek ve okumak istediğiniz QR Kodunun bağlantısını ilgili kutuya yapıştırmak. “Sorguyu gönder” düğmesine tıkladığınızda, sonucu almış olacaksınız.

QR kod ile ne yapılır?

QR kod “Quick Response” Çabuk Tepki kelimesinden ismini almış 2 boyutlu bir barkoddur. QR kod ile mobil web sitemize hareketlilik katabileceğimiz gibi kartvizitte dağıtabiliriz. Bir kişinin telefon numarasını, mail adresini, adını, soyadını tek tek telefona yazmak yerine QR kodunu okutmak çok daha pratik bir işlem.

Karekod sistemi nasıl çalışır?

Tek yapmanız gereken gerekli uygulamayı indirdikten sonra telefon veya tabletinizin kamerasını koda doğru tutmak. Karekod, otomatik olarak karekodunu tanıyacaktır. Eğer karekod bir web sitesini içeriyorsa ilgili adrese otomatik olarak yönlendiriliyorsunuz. Metin içeriyorsa anında görebiliyorsunuz.