Guy sınavı ne zaman 2021?

13 Mart 2021 tarihinde yapılan Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı yazılı bölümü sonucu açıklandı.

Gelir Uzman Yardimciliği sınavı ne zaman 2021?

13 Mart 2021 tarihinde yazılı bölümü, 7-18 Haziran 2021 tarihleri arasında sözlü bölümü yapılan Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavında başarılı olan ve Defterdarlığımız emrinde görev yapması uygun görülen adaylardan istenecek belgeler.

Gelir Uzmanı kime bağlıdır?

Gelir uzmanı, vergi tahsilatlarına ait işlerle ilgili çalışmalar yürütür. Çalıştıkları kurum ya da kuruluşlardaki yöneticilerin inisiyatifine bağlı olarak kendisine verilen her türlü işi yürütmekle yükümlüdür.

Maliye Bakanlığı sınavları ne zaman?

Daha önce 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde yapılacağı duyurulan ancak koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavının yazılı bölümü, 10-11 Nisan 2021 tarihlerinde yapılacaktır.

2021 kurum sınavları ne zaman?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Gelir Uzman Yardimciliği için KPSS kaç net gerekir?

Gelir Uzman Yardımcılığı yazılı sınavında adayların başarılı olabilmeleri için 100 soruluk sınavda en az 70 puan almaları yani yanlış yanıtların doğru yanıtları etkilemediği bu sistemde en az 70 doğru yapmaları gerekmektedir.

Gelir Uzman Yardımcılığı Hangi Bakanlığa Bağlı?

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından 12 Aralık’ta yapılması planlanan gelir uzman yardımcılığı giriş sınavının yazılı bölümü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.

Guy olmak için kpss’den kaç puan almak gerekir?

– ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSS(A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak, – Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

Gelir Uzman Yardımcılığı sınavı nasıl oluyor?

Yazılı sınava girmeye hak kazanan kişilerin sınavları maliye bakanlığının belirlediği bir tarih ve saatte Ankara’da yapılır. Yazılı sınav 100 sorudan oluşur. Sınavda Hukuk, İktisat, Maliye, Muhasebe, yabancı dil sorulur. Sınavdan en az 70 almak gerekmektedir.

Gelir Uzman Yardımcısı Hangi Bakanlığa Bağlı?

Gelir Uzman Yardımcıları ve Gelir Uzmanları; Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı GİB tarafından taşra teşkilatında görevlendirilen kariyer meslek mensuplarıdır.

Guy için kaç puan gerekir?