Gürcistana giriş serbest mi?

Kademeli normalleşme süreci ile birlikte sınır kapısı 14,5 ay sonra yeniden geçişlere açıldı. Bugün saat 09.00’da iki ülkeden karşılıklı geçişler başladı. Geçişler 09.00 ile 19.00 saatleri arasında yapılabilecek. Gürcistan’a giriş yapacak kişilerden 72 saat içinde alınmış PCR testi, özel sağlık sigortası isteniyor.

Gurcistan test istiyor mu?

Gürcistan’a kara yoluyla girmek isteyen kişiler, resmi aşı sertifikası (iki doz veya Johnson&Johnson aşısı için bir doz) ve son 72 saatte temin edilmiş PCR test sonucunu beraber ibraz etmek suretiyle ya da sadece test sonucunu ibraz ederek giriş sağlayabilmekte; bununla beraber, aşı sertifikası bulunmayan kişilerin …

Türkiye Gürcistan sinir kapisi acik mi?

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 15 Mart 2020’de yaya yolcu geçişlerine kapatılan Türkiye Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı’nda, geçişler yeniden başladı. İşlemlerin ardından sınır kapısının hem Türkiye hem de Gürcistan tarafından yaya olarak geçişler başladı.

Gürcistan Gümrük kapıları ne zaman açılacak?

Gürcistan hükümeti, koronavirüsle mücadele kapsamında aylardır kapalı olan tüm sınır kapılarının 1 Haziran’da açılmasına karar verdi.

Gürcistan kapıları açık mı?

Gürcistan Corona testi istiyor mu?

Türk vatandaşlarının Gürcistan’a girişi de halen genel kısıtlamaya tabi olup, iş ziyareti amacıyla gelmek isteyen vatandaşlarımız, gerekli izin prosedürünün tamamlanmasından ve onay alınmasından sonra, kendilerine verilen izinde belirtilen süre ve koşullar (karantina veya PCR testi zorunluluğu) dahilinde Gürcistan’a …

Türkiye Gürcistan Sınır Kapısı ne zaman açılacak?

Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş var mı?

2.Türkiye ile Gürcistan arasında mevcut vize rejimine göre, iki ülke vatandaşları her girişte 90 günü aşmayan turistik amaçlı seyahatleri için Gürcistan’a vizesiz olarak girecek ve bu süre bitmesinden önce çıkış yapacaktır.