Gemide kim ne iş yapar?

Tüm makine dairesi sintinelerinin temiz bulundurulmasını sağlar, gerekli yerlerin raspa, boya ve yağlama işlerini yapar/yaptırır. FİTER: Makine Lostromosu tarafından verilen torna, tesviye ve kaynak, boru işlerini yapar. Her türlü onarım işlerinde çalışır, gemi atölyesinin temiz olmasını sağlar.

Gemide çalışan kişiye ne denir?

Gemi adamı bir gemide görev yapan tüm zabit, yardımcı zabit, stajyer, tayfa ve yardımcı hizmet personeline denir. Her gemi adamının görevi gereği sahip olduğu resmi unvana yeterlilik denir.

Kaptan yardımcılarına ne denir?

Geminin kaptanı, zabitleri, zabit yardımcıları, stajyerleri, tayfaları… Kaptandan sonra geminin sevk ve idaresinden sorumlu kişiye “zabit” denir.

Gemide süvari ne iş yapar?

Gemi makinistleri; gemilerdeki mekanik, elektrikli ve elektronik makine ve teçhizatların çalışması, bakım ve onarımı ile ilgili işleri yapar ve kontrol ederler veya karada ilgili yardımcı görevleri yaparlar.

Gemi mürettebatına ne denir?

Kamarot, belirli ücret karşılığında gemilerde yolcu ve mürettebatın hizmetine bakan kişilerine denir. Yolcu gemilerinde ya da yük gemilerinde kamarot olmak için farklı niteliklere sahip olmak gerekebilir. Kamarotlara gemi adamı da denilmektedir.

Gemide omuzluk nedir?

Omuzluk / Quarter : Teknenin baş-kıç doğrultusu ile 45 derecelik açı yapan istikamet. Örnek olarak sancak baş omuzluktan yaklaşan bir gemi dendiği zaman Pruva ile Sancak arasından gelen bir gemi anlaşılır.

Gemide çalışmak için ne yapmalıyım?

T.C kimlik kartı aslı ve fotokopisi, 4 adet vesikalık fotoğraf, başvuru talep formu, STCW belgeleri, harç dekontu, öğrenim belgesi, diploma, gemi adamı sağlık raporu, adli sicil kaydı belgesi, nüfus müdürlüğünden parmak izi kaydı, askerlik durum belgesi, ikametgâh belgesi.

Kaptan yardımcılarının görevi nedir?

Oyuncuların bot, gözlük, killrag, şarjör, telsiz, düdük ve kıyafet kurallarına uygunluğunu her oyun başlangıcında kontrol etmek.