Gelir vergisi ödeme nasıl yapılır?

Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, gelir vergisi ödemeleri, GİB Mobil uygulamasından (IOS ve Android), İnteraktif Vergi Dairesi uygulamasından (IOS ve Android), Başkanlığın resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümünden, 02:00 – 22:00 saatleri arasında …

Vergi yapılandırma hangi bankalar alıyor?

Tüm vergi ödemelerinizi Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın banka kartları ile İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) adresi veya mobil uygulaması (GİB Mobil) üzerinden ya da bu bankalarla birlikte Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım bankalarının online bankacılık hizmetlerinden yararlanarak …

Gelir İdaresi Başkanlığı KYK Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

GİB’den borç ödemek isteyenlerin öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığı’nın “www.gib.gov.tr” adresine gitmesi gerekiyor. Bunun ardından sayfanın hemen alt kısmında bulunan Hızlı Erişim menüsünün devamında “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümünü göreceksiniz.

Gelir Vergisi internetten ödenir mi?

Vergilerinizi kredi kartınız ile bankaların internet bankacılığı üzerinden veya gelir idaresinin sayfasından ödeyebilirsiniz. Interaktif Vergi Dairesi-Sadece Kredi Kartı ile ödenebiliyor.

Vergi yapılandırma borcu nereye ödenir?

Yapılandırma yapılan Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV, tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları e devlet ya da Gelir İdaresi Başkanlığı’nın vergi borcu ödeme ekranı üzerinden ödenebiliyor.

Yapılandırma taksit ödemeleri nereye yapılacak?

Ödemeler, kredi kartı veya banka kartı ile interaktif vergi dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla yapılabiliyor.

KYK borcu vergi dairesine nasıl ödenir?

KYK, SGK, MTV gibi borçları kapsayan vergi borcunu yapılandıranlar, Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresinden ya da e-devlet üzerinden vergi borcu ödeme ekranı ile taksit ödemelerini gerçekleştirecek. Peşin ödemeyi tercih edenlerin ise ilk ödemeyi en geç 1 Mart’a kadar yapması gerekiyor.

KYK Borç Yapılandırma nereden yapılır?

KYK BORÇ YAPILANDIRMA NASIL YAPILIR? KYK kredi borcu olanlar Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın ‘ivd.gib.gov.tr’ adresi üzerinden ya da e-Devlet üzerinden vergi borcu yapılandırma başvurusu yapılabiliyor. İşte KYK borç yapılandırma için izlenecek adımlar…