Garanti kredi kartı minimum ödeme nedir?

Kredi notunuzun düşmemesi için borcunuzun mutlaka minimum ödemesini yapın. Bankacılık sektöründen ilk kez kredi kartı alanlar için minimum ödeme oranı, kartın ilk kullanımından itibaren 1 yıl süreyle @ olarak belirlenmiştir.

Elektrik faturası kaç fatura ödenmezse kesilir?

Elektrik faturasının son ödeme tarihinde ödeme yapılmazsa tüketiciye ikinci bir bildirim yapılır ve bu bildirimi takip eden 5 gün içinde elektrik faturası ödenmezse elektrik kesilir.

Minimum ödeme tutarı ne demek?

Asgari tutar, kredi kartının dönem borcu üzerinden hesaplanır ve son ödeme tarihine kadar ödenmesi gereken en az miktarı ifade eder. Kredi kartı dönem borcunun asgari tutar kısmı ödenmediği zaman kart kullanımı banka tarafından kısıtlanmaktadır.

Elektrik faturası son ödemeden kaç gün sonra kesilir?

Elektrik faturanız, 25 ila 35 gün arasında oluşturulur ve size ulaştırılır. Size ulaşan faturaların son ödeme tarihleri de, fatura kesilme tarihinin 10 gün sonrası olarak belirlenir ve faturanıza da bu şekilde yansıtılır.

Elektrik borcundan dolayı kesilir mi?

Resmi ve dini bayramlarda da elektrik kesme işlemi yapılamayacak. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu kişilerin abone oldukları meskenin elektriği, borcun ödenmemesi halinde de 3 ay boyunca kesilemeyecek.

Nakit avans ödenmezse ne olur?

Ödemeniz gereken tutar ödenmediğinde gecikmeye düşersiniz. Bir ay süreyle gecikmede olan hesaplar banka tarafından idari takibe alınır.

Yapılandırılmış kredi borcu ödenmezse ne olur?

Yapılandırma kredisi borcunuzu ödeyemezseniz yani protokol yarıda kalırsa, protokol (bu bir yasa değildir) şekline göre (genellikle) borcunuz ilk haline geri döner. Borç yeniden yapılandırma sonucunda dahi ödenmiyorsa, bu kez yasal takip başlar. Yasal takip süresi 90 gün (3 dönem / 3 ay) olarak belirlenmiştir.