Ev hanımları kredi ile ev alabilir mi?

EV HANIMLARI KONUT KREDİSİ ALABİLİR Mİ? Konut kredisi şartlarını karşılayan yani krediyi ödeyebileceklerini belgeleyebilen, üzerine kayıtlı bir mülk ya da taşıt olan ya da kefil gösterebilen ev hanımları kolaylıkla kredi kullanabilir.

Ev kredisi için şartlar nelerdir?

Nüfus cüzdanı (Ehliyet ya da pasaport da kimlik yerine kullanılabilir.) İkamet belgesi. Gelir belgesi (maaş bordrosu ya da serbest meslek çalışanları için vergi levhası) Satın alınacak konutun tapu fotokopisi ya da kat mülkiyeti tapusu ve iskan belgesi.

Konut kredisi ne kadar verilir?

Konut kredisi peşinatı, gayrimenkul değerleme uzmanının (konut eksperinin) konuta biçtiği değerin 500 bin TL’ye kadar olan konutlar için en az , 500 bin TL üzeri konutlar için en az ‘sidir. Özetle konuta biçilen değerin ilgili mevzuat gereğince en fazla ’nına kadar kredi kullandırılabilir.

Ev kredileri nedir?

Konut kredisi, sahibi olmak istediğiniz konutun teminat altına alınarak, bankalar tarafından verilen bir kredi türüdür. Belirlenen ekspertiz değerinin €’ine kadar 3-240 ay vade aralığında konut kredisi alınabilmektedir.

PTT ev hanımlarına para veriyor mu?

Ev hanımı olan kişilere 2000 tl ye kadar nakit kampanyası yapan PTT, SMS atarak destek kampanyasına katılmanızı sağlayacak. Cep telefonunuzu mesaj kısmına girerek Kredi yazın boşluk kırdın t.c. kimlik numaranızı yazın bu mesajı 3050 numarasına gönderin.

Şekerbank ev hanımlarına kredi veriyor mu?

Şekerbank’tan kredi almak artık çok kolay! İster konut, ister taşıt, ister ev eşyası, ister beyaz eşya… İhtiyacınız ne olursa olsun, Şekerbank İhtiyaç Kredisi ile çok uygun vade ve faiz olanaklarıyla karşılayabilirsiniz. Krediye size en yakın Şubemizden başvurabilir ve kullanabilirsiniz.

Bankalar ev kredisini nasıl veriyor?

Banka mülkü ipotekleyerek size talep ettiğiniz kredi miktarını verir ve böylece gerekli para taksitler halinde geri ödenmek üzere bankadan temin edilir. Özellikle toplu konut projelerinde zaman zaman peşinat kampanyaları düzenlenir.

En uygun konut kredisi hangi bankada?

Diğer Banka Kredileri

Kredi Adı Faiz Oranı Minimum Vade
QNB Finansbank Standart Konut Kredisi %1,48 3 Ay
Fibabanka Konut Kredisi %1,64 3 Ay
Alternatif Bank Konut Kredisi %1,69 3 Ay
HSBC Sigortalı Konut Kredisi Kampanyası %1,74 3 Ay

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Konut Kredisi Faiz Oranları – 31 Ekim 2021

Kredi Adı Faiz Oranı Aylık Taksit
Ziraat Bankası Konut Kredisi %1,29 2.464 TL
Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi %1,29 2.464 TL
İş Bankası Ev Kredisi Kampanyası / Hayat Sigortalı-Tahsis Ücretli %1,38 2.565 TL
Yapı Kredi Konut Kredisi %1,44 2.634 TL

Ziraat konut kredisi kimlere verilir?

Konut Kredisi için; Bankkart, KMH, Talimat Ürünü, İnternet Bankacılığı zorunlu olup, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az üçüne sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.