Etsy Hesabı Nasıl Açılır?

Etsy’de Mağaza Nasıl Açılır?

 1. Ana sayfadaki “Sell on Etsy” bağlantısına tıklayın.
 2. Daha sonra açılan sayfadan “Open your Etsy Shop” butonuna tıklayın.
 3. Burada yer alan bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra e-posta adresinizi onaylamanız gerekecektir.

Etsy de nasıl satış arttırılır?

5 Adımda Etsy Dükkanınızın Satış Hacmini Artırın

 1. Özgün fotoğraflar çekin. Başarılı bir Etsy satışı için ürünlerinize ait özgün fotoğraflarınızın olması bunun ilk adımı diyebiliriz.
 2. Gerçekçi ve yaratıcı başlıklar bulun.
 3. Doğru etiketler kullanın.
 4. Farklı kategoriler seçin.
 5. Dükkanınızın tanıtımını yapın.

Etsy de vergi var mı?

Etsy bizden aldığı komisyonlarda aslında satın alan kişilerden vergi ödemesi olarak belirli bir para kesiyor ve eğer biz vergi numarası beyan etmemişsek Etsy hesabı açarken bizim adımıza ödeme yaparak fatura derdinden ve vergi ödeme derdinden bizi kurtarıyor.

Etsyde neler satılır?

Etsy, el yapımı ürünler, dijital ürünler, hobi/sarf malzemeleri ve vintage ürünlerin satılabildiği ABD’li global bir pazaryeridir. Yurt dışına açılmak isteyen, ürünlerini dövizle satmak isteyen hem bireysel tasarımcılar ve üreticiler hem de daha büyük çapta firmalar için çok uygun bir platformdur.

Etsy ne kadar komisyon alıyor?

ETSY Komisyon Oranları Listeleme ücretleri ürünler satılıncaya kadar etkindir ve 4 ayda bir yenilenmektedir. %5 işlem ücreti ise satılan ürünün bedelinden kesilmektedir. %6,5 + 3 TL işlem ücreti ise ETSY’nin standart ödeme ücretidir.

Etsy de nasıl başarılı olunur?

Etsy’ de Başarılı Olmanızı Sağlayacak Tavsiyeler

 1. Ürün Fotoğraflarınıza Önem Verin.
 2. Kime Hitap Ettiğinizi Belirleyin.
 3. Kendinizi Tanıtmak İçin Sosyal Medyayı Kullanın.
 4. Fiyatlandırmayı İyi Planlayın.
 5. Çalışmayı Bırakmayın.
 6. Hikayenizi Anlatın.
 7. SEO Kurallarına Dikkat Edin.
 8. Paketlemeye Özen Gösterin.

Etsy nedir nasıl satış yapılır?

Yurtdışı merkezli bir satış platformu olan Etsy’ye satıcı olarak belirli komisyon gruplarına göre ödeme yapmanız gerekmektedir. Etsy mağazanıza yüklediğiniz her ürün için 1.41 TL listeleme ücreti ödemeniz gerekmektedir. Listeleme ücretleri ürünler satılıncaya kadar etkin olmaktadır.

ETSY para kaç günde gelir?

Etsy’de satış yapmaya yeni başlayan mağazalarda ilk 3 ay boyunca yapılan satışların tahsilatı mağazaların “Available for Deposit” bölümüne 7 gün sonra geçer.

ETSY yüzde kaç kesiyor?