Etsy dükkanı neden kapanır?

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinde çok başarılı satışlar yapıyor bile olsanız, Etsy kurallarını bilmeden dükkân açmak hesabınızın açıldığı gibi kapatılmasına sebep olabilir. Üretim Ortağı ve Dükkân Üyeleri varsa belirtmemek. Ürünü yanlış kategoriye girmek. Farklı dükkânlarda aynı ürünü satmak.

Etsy de satış nasıl yapılır?

Öncelikle Google arama motoruna “ETSY” yazarak ana siteye gidin. Sayfayı en aşağıya sürükleyerek “SELL on ETSY” e tıklayın. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri Etsy’de satış yaparken Türk Lirası üzerinden değil USD kuru üzerinden işlem yapabilmeniz için gerekli değişiklikleri yapmanız gerektiğidir.

Etsy de satış yapmak için şirket gerekir mi?

Etsy’de e-ticaret satışı yapmak için şirket kurmanız gerekmemektedir. Etsy’de şirket açmadan bireysel olarak satış yapma imkânınız var.

ETSY nedir Ekşi?

sadece el işi ürünleri değil çektiğiniz fotoğrafları filan da satabileceğiniz sitedir.

ETSY ne kadar komisyon alıyor?

ETSY Komisyon Oranları Listeleme ücretleri ürünler satılıncaya kadar etkindir ve 4 ayda bir yenilenmektedir. %5 işlem ücreti ise satılan ürünün bedelinden kesilmektedir. %6,5 + 3 TL işlem ücreti ise ETSY’nin standart ödeme ücretidir.

Etsy den nasıl ödeme alınır?

Etsy Payments: Aslında birbirinden farklı pek çok ödeme kanalından tek tuşla ödeme alabilmenizi sağlayan Etsy Payments; müşterinin kredi kartı, banka kartı, Etsy Credits, Etsy Gift Card, Paypal, Klarna, Sofort, iDeal, Apple Pay ve Android Pay gibi farklı kanallar üzerinden satıcıya ödemesini aktarabiliyor.

Etsyde en çok ne satılıyor?

Takı & Aksesuar kategorisi kolye, küpe, bilezik, halhal ve diğer birçok takı türünü kapsadığından dolayı Etsy’deki en büyük ürün kategorisi konumunda.

ETSY vergi var mı?

Etsy bizden aldığı komisyonlarda aslında satın alan kişilerden vergi ödemesi olarak belirli bir para kesiyor ve eğer biz vergi numarası beyan etmemişsek Etsy hesabı açarken bizim adımıza ödeme yaparak fatura derdinden ve vergi ödeme derdinden bizi kurtarıyor.

Etsy com kimin?

2005’te, tüm diğer dáhiyane internet siteleri gibi bir grup genç tarafından kurulmuş. Robert, Chris, Haim ve Jared’in amacı, yeni bir pazar sistemi yaratmak. Kendilerini hem bir cemaat, hem de şirket olarak tanımlıyorlar. Etsy’de sadece el yapımı şeyler satılıyor.