En iyi yatırım arsa mı?

Yatırım odağınızda bir arsa almak varsa, kesinlikle doğru yoldasınız. Emin olun, uzun vadede arsa yatırımı daima kazandırır. Ancak önemli olan, arsa yatırımınızı kısa vadede kazanca dönüştürmenizdir. Bunu ise gelişmiş olası bölgeleri sıkı takip ederek, imar durumu hakkında sağlam bilgiye sahip olarak başarabilirsiniz.

Tarla almak iyi bir yatırım mı?

Tarla, arsa, bağ, bahçe vb. nitelikli bir gayrimenkul satın almak toplumda “uzun vadeli yatırım” olarak kabul edilir. Genel görüş “bu yatırımların getirisinin çok olduğu ancak torunların faydalanabileceği” şeklindedir.

Neden Toprak yatırımı?

Toprak yatırımının bir diğer avantajı güvencedir. Nesnesi itibariyle toprak yatırımları zamanla bozulmayan, yıpranmayan, değer kaybetmeyen, eskimeyen, politik ya da toplumsal olaylara göre değişim göstermeyen stabil bir yatırıma zemin oluşturur.

Arsa yatırımı kazandırır mı?

Uzun vadede arsa yatırımı her zaman kazandırır. Ama önemli olan, arsa yatırımınızı kısa vadede kazanca dönüştürmenizdir. Bunu ise gelişmekte olan bölgeleri yakından takip ederek, imar durumu hakkında sağlam bilgi edinerek başarabilirsiniz.

En iyi arsa yatırımı nereye yapılır?

En fazla arsa yatırımı yapılan bölgeler arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Konya, Gaziantep, Adana, Kocaeli, Bursa ve Tekirdağ öne çıkan yatırım noktaları olarak gözlemlendi.

Arsa mı arazi mi?

Öncelikle arsa ve arazi arasındaki farkı hatırlatalım. Arsa belediye sınırları içinde yer alan, belediyece parsellenmiş arazidir. Üzerine yapı yapılmaya izin verilenler imarlı arsa olarak anılırken; imarsız olanlar tarla vasfındadır.

Arsa nerede prim yapar?

Şehirlerin ve ülkenin gelişim aksı üzerindeki araziler yatırım için en uygun yerler. Bu bölgelerde yatırımlar arttıkça buradaki inşaat yapılabilecek yerler prim yapıyor. Nüfus artışı beklenen sanayi, ticaret, turizm altyapı çalışmaları planlanan bölgeler yatırım için en iyi adaylar.

Nef arsa nerede?

Nef bu sefer konut değil arsa satıyor. 2,5 milyon metrekarelik projedeki arsalar, parsel ve hisse şeklinde satışa sunuluyor… Nef Kırşehir’in Kaman ilçesinde Kızılırmak üzerinde yer alan ve Türkiye’nin en büyük 3. baraj gölü olan Hirfanlı Barajı’na 1 kilometre cepheli yepyeni bir şehir kuruyor.

Imarlı arsa mı imarsız arsa mı?

İmarlı arsa ise üzerinde yapı yapma izni olan arsadır. İmarlı arazi sağlam yatırım sayılırken imarsız arsa ise riskli ama bir o kadar da kazançlı yatırımdır. Eğer riski göze alabiliyorsanız tarla vasfındaki imarsız arsaya paranızı yatırabilirsiniz.

Yatırım olarak ev mi arsa mı?

Konut ve arsa yatırımı, amaç bakımından da farklılıklar gösterir. Konut genellikle barınma ihtiyacını gidermek için alınır. Arsa yatırımında ise çoğunlukla yeni bir yaşam kurma hedefi vardır. Alan kişi, doğanın içinde bir hayat hayalini gerçeğe dönüştürmeyi hedeflemektedir.