E2 yatırımcı vizesi nasıl alınır?

E2 Vizesi Nasıl Alınır, ana şartlar neler?

  1. Başvuru sahibi ABD ile yatırımcı anlaşmasına sahip ülke vatandaşı olmalıdır.
  2. Vize ABD’den alınacaksa sadece başvuru belgeleri doldurulup gönderilir.
  3. Belirli bir miktar parayı, kaynağının izah edilebilir olması şartıyla, ABD’ye getirmek gerekmektedir.

Investor Visa USA nedir?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok vize programından biri olan E-2 Anlaşmalı Yatırımcı Vizesi, (Treaty Investor Visa) ABD’de yatırım yapıp çalışma izni almak isteyen yatırımcılar için alternatif bir vize programıdır. Bu vizenin alınabilmesi için yatırımcının ve yaptığı yatırımın belli şartları taşıması gerekir.

E1 ve E2 vizesi nedir?

E-1 vizesi ve E-2 vizesi (e1 tüccar vizesi ve e2 yatırımcı vizesi), Amerika Birleşik Devletleri ile ticaret anlaşması olan ülkelerin vatandaşlarını ilgilendiren vizelerdir. Türkiye, bu anlaşmayı imzalayan ülkelerden birisidir ve bu nedenle Türk vatandaşları da E-1 vizesi ve E-2 vizesine başvurabilmektedirler.

E2 vizesi nedir nasıl alınır?

E2 yatırımcı vizesi, ABD ile ticari anlaşması olan ülke vatandaşlarına verilir. Türkiye de bu anlaşma kapsamında yer aldığı için Türk vatandaşları E2 vizesinin sahibi olabilir. Vize almak için yapılan yatırımın yeterli ve aktif olması birincil şarttır.

Investor vizesi nedir?

İngiltere’de bir iş kurmak veya yatırım yapmak için en az 2.000.000 £ fona sahip olan yatırımcılar ve girişimciler ile birlikte onaylanmış bir iş planına sahip üniversite mezunları ve uzmanlık alanlarında olağanüstü yeteneklere sahip olduğu kabul edilen yüksek değerli göçmenlerin başvuru yapabileceği vize türüdür.

E1 vizesi nedir?

E1 Vizesi, bireylerin veya şirketlerin çalışanlarının, uluslararası ticareti gerçekleştirmek amacıyla ABD’ye girmesine izin veren bir vize türüdür. “Ticaret” tanımı kesin değildir. Mal ticareti, hizmetler ve hatta bankacılık için geçerli olabilir.

E2 vizesi ne demek?

E2 Amerika Yatırımcı Vizesi, Türkiye ve Amerika arasında dönemsel olarak gerçekleşen ticari ya da yatırım bazlı anlaşmalar neticesinde ilişkilerin verimli fayda sağlaması amacıyla ayrıcalıklı olarak doğmuş bir vize türüdür. Eş ve çocukların uyruklarının E2 vize sahibi ile aynı olması gerekmemektedir.