DYK 30 dakika mı?

Bilim Sanat Merkezleri tarafından yürütülen eğitim faaliyetleri uzaktan/canlı olarak devam edecektir. Yüz yüze eğitimde dersler 30 dakika , tenefüsler ise 10 dakika olacaktır.

Canlı derse öğrenci gelmezse ne olur?

Birgün’den Berkay Sağol imzalı habere göre, öğretmenlere gönderilen mesajda, “EBA’dan canlı ders yapıyorsanız herhangi bir öğrenci derse katılmamışsa ek dersten sayılmaz.

Bir öğretmen maaş karşılığı kaç saat derse girer?

a) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat, b) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri haftada 18 saat, c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat, ç) Atölye ve laboratuvar öğretmenleri haftada 20 saat, ders okutmakla yükümlüdürler.

DYK 30 dakika mı 40 dakika mı?

Ders süreleri 40 dakikayı aşmayacak şekilde planlanacak Ders süreleri, sınıf boyutları ve öğrenci sayısı da dikkate alınarak 40 dakikayı aşmayacak şekilde planlanacak. Bu süreçte Destekleme ve Yetiştirme Kursları yani DYK’lar sadece 8 ve 12. sınıflarda verilecek.

Öğrenci canlı derse girmezse ek ders alınır mı?

Canlı derste öğrenci yoksa ek ders ücreti alınır mı? Öğrenci gelmezse ek ders ücreti ödenmeyecek mi? Uzaktan eğitimde öğrenci gelmezse ve öğretmen ders yapamazsa ek ders ücreti alamayacak.

Öğrencisi gelmeyen öğretmene ek ders verilir mi?

Uzaktan eğitimde, öğrenciler katılmadığı için ders yapamayan öğretmenler, ek ders ücretlerini alamıyor. Öğretmenin görevi öğrenciyi sınıfa getirmek değildir. Okula öğrencinin gelmemesinin sorumlusu öğretmen değil, okul idarecisi ve MEB’dir” dedi.

Bir öğretmen 21 saat derse girmek zorunda mı?

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara göre, genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 15 saat aylık karşılığı, 6 saate zorunlu ek ders görevi verilebilmekte buda toplamda 21 saat ders görevi yapmaktadır. Öğretmen isterse bu görevi alır istemezse almaz.

Okul müdürü kaç saat derse girmek zorunda?

Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.” hükümleri ile okul yöneticilerin 6 saat aylık karşılığı ders görevi bulunmaktadır.

Okullarda dersler kaç dk olacak?

İkili eğitim öğretim yapılan tüm okullarda ders süreleri 40 dakikadan 30 dakikaya düşürüldü.