Dövmenin Kabuklanması ne kadar sürer?

Kabuklanma ve dökülme işlemi birkaç gün içerisinde gerçekleşse de dövmenin bulunduğu dokuların tamamen iyileşmesi 2 ila 6 hafta sürüyor.

Dövmeden sonra ne zaman duş alınır?

Dövmeni Yıkamak. Duş almak için 24 saate kadar bekle. En iyi bekleme süresi için dövmecinle konuş. Ama genelde yeni dövmeni yaptırdıktan sonraki 24 saat içinde duş alabilirsin.

Dövme yaptırdıktan sonra kaç gün krem sürülür?

Bepantol Kremi ile 3 hafta daha krem sürmeye devam edeceksiniz. Emiliminin daha fazla olması nedeniyle günde 4-5 defa krem sürmeyi ihmal etmeyin. Kreminizi sürmeyi bırakırsanız dövmenizin solması kaçınılmaz olacaktır. Dövme yüzeyindeki parlak doku (bknz: dövme günlüğü) geçene kadar krem sürmelisiniz.

Dövmenin iyileşmesi ne kadar sürer?

Kişiden kişiye farklılık gösterebilen iyileşme süreçleri ortalama olarak 5-10 gün arasındadır. Bu süre zarfında deniz ve havuzdan uzak durup, dövmenizi de iyileşmemiş halde kesinlikle güneşe maruz bırakmamalısınız. Dövme bakımının ve iyileşme sürecinin en az dövmenin işçiliği kadar önemli olduğunu unutmayın.

Dövme normal sabunla yıkanır mı?

Dövmeyi ılık su ve antibakteriyel sabunla yıka. Dövmeyi temizlemek için el bezi, lif ya da sünger kullanma çünkü bunlar bakteri barındırabilir.

Kalıcı dövme bakımı nasıl yapılır?

dövmeyi yaptırdıktan sonra dövmenin üstü streç filmle kapatılır. sakın streç filmle dövme arasına peçete koymasına izin vermeyin. dövmeye yapışabilir. dövme yapıldıktan 3 saat sonra streç film açılır. içme suyu ve antibakteriyel sabunla yıkanır. ondan sonra krem bakımına girişilir. günde en fazla 7 defa kremlenir.

Dövme yaptırdıktan sonra kaç gün su Değmemeli?

Dövmeniz iyileşene kadar yaklaşık 14 gün boyunca hamama, havuza, denize girmeyin. Çünkü dövmeniz mikrop kapabilir.

Dövme varken nasıl duş alınır?

Dövme bakıımı yaparken dövmenize su değdirmemek için duştan mahrum kalmanıza gerek yoktur. Dövmenizi üstüne normalde sürdüğünüzden çok daha bol vazelin uygulayın, üzerini streç filmle sarın ve duşa bu şekilde girin. Vazelin conta vazifesi görecek ve streçin içine su kaçsa dahi dövmenize su değmeyecektir.

Dövme yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmeli?

Yeni Yapılan Dövme Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 6 Şey

  • İlk aşamada yapılması gerekenler.
  • Nemli kalması önemli.
  • 3. Dövmeyi temiz ve kuru tutun.
  • Bol kıyafetler giyin.
  • Doğrudan güneş ışığından kaçının.
  • 6. İyileşme sürecinde sabırlı olun.

Dövme yaptırdıktan sonra ne yapmalı?

Kabuklar kaybolana kadar dövmeni her gün yıka ve nemlendir. Dövmen tamamen iyileşinceye kadar, antibakteriyel sabun ve ılık suyla günde 2-3 kez yıkamaya devam et. Bu, dövmenin boyutuna ve yerine bağlı olarak 2 ila 6 hafta sürebilir. Nemlendirmek önemlidir ama dövmeyi losyona ya da merheme boğmamaya da dikkat et.

Dövme yaptırdıktan sonra acır mı?

Dövme, cildimizin üst katmanının, boya pigmentleri ile dolu bir iğne tarafından delinerek yapılan bir işlem olduğu için elbet bir miktar acı hissedilecektir, lakin bu herkeste aynı acı duyarlılığı oluşturmayacaktır.

Dövmeye buz konulur mu?

Dövmeniz yapıldıktan sonra mutlaka bakım için anlatılan kurallara harfiyen uymalısınız. 3 Dövme bakımı sırasında 3-4 gün boyunca günde 15 dakika kadar dövmenize buz uygulamak dövmenizin yayılmasını engller ve renkler daha canlı kalacaktır.