Disk hataları onarma ne kadar sürer?

Birçok Windows 10 kullanıcısı, ‘Disk hatalarını onarma’ hata uyarısını aldığını bildirdi. Bu işlemin tamamlanması bir saatten fazla sürebilir. Bu sorunla karşılaştıklarında Windows 10’u başlattıklarında, beklerler ve beklerler ancak başlangıç ​​ekranı hatası yine de kaybolmaz.

PC otomatik onarım nedir?

Otomatik Onarım, Windows 10 / 8’de sunulan ve bilgisayar düzgün önyükleme yapamadığında bazı PC sorunlarını çözebilen bir özelliktir. Ama bazen bazı nedenlerden dolayı Windows Otomatik Onarım çalışmayabilir ve bilgisayarınızı teşhis ederken takılıp kalabilirsiniz. Maviye dönecek veya siyah ekran hatası hatası .

Bilgisayarım açılmıyor ne yapmam lazım?

 1. Bilgisayarınızı dinleyin.
 2. Donanımınızı kontrol edin.
 3. Güç bağlantılarını kontrol edin.
 4. Monitörünüzü kontrol edin.
 5. Harici bir aygıt ile virüs taraması yapın.
 6. Sabit sürücünüzü kontrol edin.
 7. Sabit sürücüyü başka bir bilgisayarda deneyin.
 8. Bilgisayarı güvenli modda başlatın.

Otomatik Onarım sayfası nasıl açılır?

Bilgisayar Kapalıyken Başlangıç Onarma Açma

 1. Bilgisayarınızı açmak için On-Off tuşuna basın.
 2. On-Off tuşuna basıldığında ESC basılı tutun.
 3. F11 tuşuna basın.
 4. Sorun Gider’i seçin.

Bad sector hatası nasıl düzeltilir?

Hard disklerde oluşan ve diskin zarar gören biriminin kalıcı olarak kullanılamaz hale gelmesine neden olan bozuk disk bölümüne “bad sector” denir. “Bad sector” neden oluşur? “Bad sector” ler donanımsal hatalardır ve bilinenin aksine herhangi bir yazılım tarafından düzeltilemezler ( ama devre dışı bırakılabilinirler).

Sabit disk hatası nasıl düzeltilir?

Windows 10, 8 ve 7’de aşağıdaki adımları izleyin: 1 : “Bu PC/Bilgisayar”ı açın, denetlemek istediğiniz hard disk veya disk bölümüne sağ tıklayın ve “Özellikler”e tıklayın. 2 : “Araçlar”a tıklayın ve Hata denetimi altında “Şimdi denetle”ye tıklayın. 3 : Disk Seçeneklerini Denetle iletişim kutusu görünecek.

Windows 7 Başlangıç onarma nasıl yapılır?

· Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi varsa onarmak istediğiniz işletim sistemini vurgulamak için ok tuşlarını kullanın ve ardından F8 tuşunu basılı tutun. 3. Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri ekranında Bilgisayarınızı onarın öğesini vurgulamak için ok tuşlarını kullanın ve Enter tuşuna basın.

Windows 10 Başlangıç onarma hangi tuş?

Oturum açma ekranından

 1. Windows oturum açma ekranında Shift tuşunu basılı tutarak Aç/Kapa > Yeniden Başlat’ı seçin.
 2. Bilgisayarınız yeniden başlatılıp Bir seçenek belirleyin ekranı görüntülendikten sonra Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat’ı seçin.

Dizüstü bilgisayarım açılmıyor ne yapmalıyım?

Laptop’un elektrik bağlantısını kestikten sonra bataryayı yani pili çıkartın. Bu şekilde 10-15 saniye açma kapama düğmesine yani, power düğmesine basılı tutun. Daha sonra 10-15 dakika bu şekilde bekletin. Laptop’un pili olmadan doğrudan adaptörü bağlayın ve açmayı deneyin.

Windows Onarma nasıl açılır?

F8 tuşuna Windows logosu görünmeden önce basmanız gerekir. Windows logosu görünürse, Windows oturum açma isteği görünene kadar bekleyerek ve bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatarak yeniden denemeniz gerekir.

Sistem onarma nasıl yapılır?

Aşağıdakilerden birini yapın:

 1. Bilgisayarınızda yalnızca bir tane işletim sistemi yüklüyse, bilgisayarınız yeniden başlarken F8 tuşuna basılı tutun.
 2. Bilgisayarınızda birden fazla işletim sistemi yüklüyse, onarmak istediğiniz işletim sistemini vurgulamak için ok tuşlarını kullanın ve F8’e basılı tutun.