Cumartesi kısıtlama var mı?

Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan birçok yasak sona erdi. Temmuz ayı itibariyle uygulanacak kararların bir bölümü Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu.

Hafta sonu yasağı kalktı mı?

1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’ten itibaren ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan şehirler arası seyahat kısıtlamaları sona erecek ve belirtilen tarihten itibaren sokağa çıkma ve şehirler arası seyahat kısıtlaması uygulanmayacaktır. ” ifadelerine yer verildi.

Sokağa çıkma yasağı ne zaman hafta sonu?

1 Haziran itibariyle uygulanmaya başlanan kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak …

Cumartesi Pazar şehirler arası yolculuk yasak mı?

Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı süre içerisinde şehirler arası seyahate ilişkin herhangi bir yasak bulunmuyor. Vatandaşlar Cumartesi günü akşam saat 22:00’e kadar özel araçları ile şehirler arası seyahat gerçekleştirebilir. Haftanın 6 günü serbest olan seyahat pazar günü özel araçlarla yapılamayacak.

Istanbul Cumartesi sokağa çıkma yasağı var mı?

Kademeli normalleşme adımları ile Cumartesi günü için yasak kaldırıldı. Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı saat 22.00’de başlayacak, Pazartesi günü saat 05:00’te sona erecek.

Cumartesi günü marketler kaça kadar açık?

Marketler haftanın yedi günü müşterilerine hizmet vermeyi sürdürüyor.Marketler Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 09.00-21.00 saatleri arasında açık olabiliyor ancak sokağa çıkma yasağının uygulandığı Pazar günleri 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak.

Cumartesi Pazar yasakları kalktı mı?

Kademeli normalleşme adımları ilan edilen sokağa çıkma yasağı saatleri 1 Temmuz’dan itibaren kaldırılıyor ancak o tarihe dek haftanın altı günü sokağa çıkma yasağı 22:00 – 05:00 saatleri arasında, pazar günü ise tam gün uygulanmaya devam edecek.

Gece 12 de yasak var mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan son genelgeye göre, kademeli normalleşme sürecinin üçüncü etabına ilişkin alınan kararlar, 1 Temmuz Perşembe sabahı saat 05.00’dan itibaren uygulanmaya başlandı. Genelge doğrultusunda, bu gece 12’den itibaren sokağa çıkma yasağu uygulanmayacak.

Cumartesi Pazar yasakları ne zaman kalkıyor?

Hafta sonu yasakları saat kaçta başlıyor?

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması …

Pazar günü seyahat serbest mi?

Kabine toplantısı sonrası yayınlanan genelgede şehirler arası seyahat yer aldı. Haftanın 6 günü serbest olan seyahat pazar günü yapılamayacak.

Pazar günü şehirler arası seyahat serbest mi?

Haftanın 6 günü serbest olan seyahat pazar günü yapılamayacak. Sadece sokağa çıkma yasağı uygulanan süre ve günlerde şehirlerarası seyahat yasağı uygulanacak olup sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayan süre içerisinde şehirlerarası seyahate ilişkin herhangi bir kısıtlamaya bulunmayacak.