Com uzantısı nedir?

Her ülkenin icann tarafından tahsis edilmiş olan kendine özgü uzantıları vardır. Almanya domain uzantısı .de dir. .de Almanya ülkesinin alan adı uzantısıdır. Almanya domain uzantılı web siteler .de alan adı uzantısını kullanmaktadırlar.

En popüler alan adı uzantısı nedir?

.com, en fazla kullanılan üst düzey alan adı uzantısı (TLD). İlk çıktığında, kâr amacıyla faaliyet gösteren işletmeler içindi ancak günümüzde en popüler uzantılar arasında yer alıyor. Alan adı alma sürecinde .com, göz önünde bulundurmanız gereken ilk uzantılardan biri.

.shop Uzantısı nedir?

shop: Alışveriş anlamına gelen uzantı, e-ticaret siteleri tarafından kullanılıyor.

Biz uzantısı nedir?

İngilizcede “Business” kelimesinin kısaltılması olarak kullanılan BIZ, iş çevreleri ve şirketler için tasarlanmış olmasına karşın, Türkçe içerikler için anlamlı bir uzantı olması sebebiyle pek çok projede tercih edilmektedir. → Nedir bu .

Com uzantısı ne için kullanılır?

Genel olarak en çok kullanılan domain uzantılarını şöyle sıralayabiliriz: com: Ticari kuruluşlar ve şahıslar kullanıyor. org: Kar amacı gütmeyen kuruluşlar kullanıyor. biz: Kayıt koşulu bulunmadığı için sık tercih edilen uzantı, firma ve uluslararası organizasyonlar tarafından kullanılıyor.

Com uzantısı hangi ülkeye ait?

Alan Adı Uzantısı Ülke ya da Durum
.com ticari
.coop cooperatives
.cr Costa Rika
.cu Küba

İnternet adresindeki uzantılardan hangisi askeri bir kuruluş olduğunu belirtir?

. mil : military. Ordu kuruluşları için ayrılmıştır .

Askeri siteler için hangi internet uzantısı kullanılır?

Mil alan adı uzantısı olarak askeri alanlarda kullanılmaktadır. Kaldı ki, mil kelime olarak, military kelimesinin kısaltılmış halidir. Military ise askeri anlamındadır. Ülkemiz dahil, uluslararası alanda, askeri kurum ve kuruluşlar, internet sitelerinde .