Buzdolabı gümrük vergisi ne kadar?

Buzdolabı, çamaşır makinesi, ocak, mücevherat gibi ürünlerin de arasında bulunduğu birçok ürüne yüzde 30’a varan oranlarda ek gümrük vergisi geldi. İlave gümrük vergisi bulaşık makinelerinde yüzde 13, buzdolapları ve çamaşır makinelerinde yüzde 20, altın mücevherde yüzde 17.5 olarak uygulanacak.

2021 gümrük vergisi yüzde kaç?

Söz konusu vergi oranları kişisel kullanıma mahsus kitaplar hariç diğer eşyanın; AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18 gümrük vergisi, diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20 gümrük vergisi, eşyanın kişisel kullanıma mahsus kitap olması ve gönderimin 150 Avro’yu aşması halinde ise ülke ayrımı olmaksızın %8 …

Gümrük vergisi hangi ürünlerde kalktı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, mercimek, nohut ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı. Bu uygulamanın 31 Aralık 2021 tarihine kadar süreceği bildirildi.

Nelere gümrük vergisi geldi?

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ithalat rejimi kararına ek karara göre, ilave gümrük vergisi kapsamında, inşaat sektöründe kullanılan bazı ürünler, bazı demir-çelik ürünler, otomotiv sanayide kullanılan yedek parçalar, televizyonlar, plastik ve kauçuk ürünler, bazı kimyasal maddeler, kağıt, tekstil …

Ilave gümrük vergisi uzatılacak mı?

Yeni yayınlanan kararla birlikte, ilave gümrük vergilerinin süresi 31 Aralık 2020’ye kadar uzatıldı.

Ilave gümrük vergisi kalktı mı?

Bazı eşyaları kendi üretiminde girdi olarak kullanan firmalarca yapılan ithalatta ilave gümrük vergisi uygulanmayacak. “İthalatta İlave Gümrük Vergisi Uygulamasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar”ın yürürlüğe konulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Gümrük vergisi yılbaşında düşecek mi?

Bazı hububat ve bakliyat ürünlerinde gümrük vergisi oranları yılbaşına kadar yüzde sıfır olarak uygulanacak. Buna göre, buğday, arpa, mısır, çavdar, yulaf ile kırmızı mercimek, yeşil mercimek ve nohut için uygulanan gümrük vergisi oranları 1 Ocak 2022’ye kadar yüzde 0 olarak belirlendi.