Buz lazer hangi aralıklarla yapılmalı?

Merhabalar, Buz Lazer epilasyon seans araları ortalama 6-8 haftadır. Bu süre yüz için biraz daha kısa olabilmektedir, ortalama 6 hafta gibi. Kişide hormonal bir rahatsızlık yoksa vücut bölgeleri için ortalama 6-8 haftada bir yapılması uygundur.

Ömür boyu lazer epilasyon var mı?

Lazer epilasyonun en büyük avantajı kalıcı olmasıdır. Lazer epilasyon ile  oranında başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Ömür boyu bir daha kıllarınızı almak zorunda olmadığınızı düşündüğünüzde lazer epilasyonun sağladığı rahatlık ortaya çıkmaktadır.

Lazer epilasyon tüyleri tamamen yok eder mi?

Lazer epilasyon vücut ve yüz tüylerinin kalıcı olarak giderilmesini amaçlayan bir yöntemdir. Renge duyarlı olan lazerler koyu renkli tüyü yakalayarak tahrip ederler. Bu esnada kıl kökü yanar ve kalıcı olarak yok olur.

Lazer epilasyon 1 ayda kaç kere yapılır?

Genellikle seans araları 2 ay olarak belirlenir. Lazer epilasyon başlandıktan ilk seanstan 15 gün sonra genel kontrol ve rötuş için bir seans uygulanır. Bu seans sonrası ise ortalama 2 ay sonraya ikinci seans için gün belirlenir.

Lazer tedavisi kalıcı mıdır?

Lazer epilasyon kıl ve tüylerden kurtulmak isteyen kadınlar için oldukça kalıcı ve başarılı bir yöntemdir. Bu yöntem yaklaşık 6-8 seans süren ve seans aralıkları 6 hafta olan bir süreci kapsar. Bu süreçte %80 ila %90 oranında başarı elde edilirken çok küçük oranda kıl ve tüy vücudunuzda kalır.

Lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer?

Lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Uygulama seansları ortalama 6-8 seans arasında olup seans aralıkları ortalama 6 haftadır. Bu seansların sonucundaki başarı oranı çoğunlukla %80 ile %90 arasında görülebilir.

Lazer epilasyon yapıldıktan sonra tekrar çıkar mı?

Bu sebeple epilasyon sonrası kıllar belli bir kısmı tekrar büyür (Anagen evrede olmayanlar). Bu sebeple bölgeye göre değişmekle birlikte 6-12 hafta sonra yeni lazer epilasyon seansı yapılması gerekir. Ancak epilasyon tamamlandıktan sonra yok olan kılların yeniden çıkmaması beklenir.

Lazer epilasyon tamamen bittikten sonra çıkan tüyler nasıl alınmalı?

Seans sonrasında istenmeyen tüyler ağda ve cımbız gibi tüyü kökünden alan yöntemlerle alınmamalıdır. Bu yöntemler kılı köküyle birlikte alır ve diğer seansta lazer epilasyonun etkinliğini azaltabilir. Bu yüzden lazer epilasyondan sonra çıkan tüyler -yüz bölgesi hariç- jiletle alınmalıdır.