Burs almak için nerelere başvurabilirim?

Gelin hep birlikte üniversitede yeni dönem başlarken başvurabileceğiniz burslara, burs veren kurumlar ve vakıflar listesine hep birlikte bakalım.

  • Toplum Gönüllüleri Vakfı
  • Türk Eğitim Vakfı
  • Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği.
  • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı
  • Sabancı Vakfı
  • Sütaş
  • Nef Vakfı
  • Vehbi Koç Vakfı

Burs nedir nasıl alınır?

Burs, karşılıksız olduğu için başvuru yapan herkese çıkmaz. Ailenizin maddi durumu gözetilerek yapılan inceleme sonucu devletin her yıl ayırdığı burs kontenjan sayısınca sıralama yapılarak burs çıkar. Öğrenim kredisi ise devlet tarafından üniversite öğrencilerine verilen KARŞILIKLI paralardır.

Burs neye göre verilir?

Başvuran öğrenciler sosyal, ekonomik, eğitim durumlarına göre değerlendirilerek aralarından burs verilecek olanlar kurum tarafından belirlenir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs kimler başvurabilir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından …

YÖK hangi bölümlere burs Veriyor 2021?

YÖK Destek Bursu Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Gıda Teknolojisi, Tarımsal Biyoteknoloji, Hayvansal Üretim ve Teknolojileri, Jeofizik Mühendisliği, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri, Veteriner, Maden Mühendisliği başta olmak üzere çok sayıda bölümü tercih edecek öğrencilere verilecektir.

Hangi öğrencilere burs veriliyor?

Hangi öğrenciye burs verilir? Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okullara dikey geçiş sınavı ile kayıt yaptıran öğrencilere (intibak sınıfında öğrenim kredisi verilmez), Yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri, öğrenim kredisinden yararlanabilirler.

Üniversite bursu kimlere verilir?

Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okullara dikey geçiş sınavı ile kayıt yaptıran öğrencilere (intibak sınıfında öğrenim kredisi verilmez), Yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri, öğrenim kredisinden yararlanabilirler.

Devlet öğrenci bursu ne kadar?

Burs/kredi miktarı ocak ayından itibaren lisansta aylık 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada da 1650 lira olarak ödenecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim burs ücreti ne kadar?

Geçtiğimiz yıl VGM ortaöğrenim burs başvuru sonuçları 21 Kasım tarihinde açıklanmıştı. VGM BURSU NE KADAR? Ortaöğrenim eğitim yardımı aylık 100,00 TL, yükseköğrenim bursu aylık 400,00 TL, yabancı uyruklu öğrenci yükseköğrenim bursu ise aylık 600,00 TL olarak belirlendi.1 gün önce