Bir kişinin ikametgah adresini nasıl bulabilirim?

e-Devlet ikametgah sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için T.C kimlik numaranız ve PTT şubelerinden alacağınız e-Devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapın. Sistemde bulunan arama çubuğuna “ikametgah sorgulama” yazdıktan sonra işleminizi gerçekleştireceğiz sayfaya yönlendirileceksiniz.

E ikamet başvuru sonucunu nasıl öğrenebilirim?

E-ikamet Başvuru Sonucu Sorgulama (E-Residence Application Result Inquiry)

  1. 08 Şubat 2021 tarihi ve sonrasında yaptığınız ikamet izni başvurularınızı www.goc.gov.tr adresi E-ikamet sayfasında bulunan “Başvuru Sonucunu Görmek İstiyorum” ekranından takip edebilirsiniz.
  2. https://e-ikamet.goc.gov.tr/

E devlet ile ne öğrenebilirim?

E-Devlet üzerinden IMEI sorgulama ve kaydı, askerlik durum belgesi sorgulama, 4A hizmet dökümü, emeklilik bilgileri, üniversite\yurt kaydı vb. birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. -Çok Kullanılanlar seçenekleri ile tüm hizmetlere ulaşmanız mümkün.

E devlet ile ikametgah belgesi nasıl alınır?

e-Devlet üzerinden ikametgah belgesi nasıl alınır?

  1. Adım #1: Buradan e-Devlet ikametgah belgesi sorgulama sayfasını açın.
  2. Adım #2: e-Devlet hesap bilgilerinizle giriş yapın.
  3. Adım #3: Bilgilendirme yazısını okuduğunuzu onaylayın.
  4. Adım #4: Belgenin kimin için alınacağını seçin.
  5. Adım #5: Belgenin neden verileceğini seçin.

T.C Kimlik no ile adres nasıl bulunur?

E-devlet Üzerinden TC Kimlik No ile Adres Sorgulama E-hizmetler menüsü altında bulunan ‘Kurumlar’ seçeneğindeki ‘Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü hizmetine tıklayarak sizi karşılayan ekran üzerinde istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz.

Adres değişikliği kaç günde sisteme düşer?

Bu değişiklikler belediyelerce, belediye sınırları dışında kalan yerlerde ise il özel idarelerince en geç değişikliği takip eden on iş günü içinde, elektronik ortamda ulusal adres veri tabanına işlenir.

Oturma izni belgesi nedir?

Oturma izni, Türkiye’de 90 günden fazla kalacak olan her yabancı uyruklu kişi için alınması gereken bir izin sistemidir. İkamet izninin alınması ile birlikte 6 ay içerisinde bu izin kullanılmadığı takdirde oturma izni iptali gündeme gelecek ve geçerliliği kalmayacaktır.

Oturma izni ne kadar sürede çıkar?

İkamet izni başvuruları, başvurunun işleme alınmasından itibaren en geç doksan gün içinde sonuçlandırılır. Doksan günlük süre, bilgi ve belgelerin tam olarak yetkili makama teslim edildiği tarihten başlar.

E-devlet şifremi bilen biri ne yapabilir?

Size ait olan e-devlet şifrenizi, sizden başkasına kesinlikle vermemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bilgileriniz çalınabilir ve başınız derde girebilir. Sizden e-devlet şifresi talep eden kurumları gerekli yerlere şikâyet ediniz.

E-devlet nedir neden kullanılır?

e-Devlet, vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması demektir. Bu sayede, devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir.

E devlet üzerinden ikametgah değişir mi?

Öncelikle e- devlet şifreniz ile hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet hesabınıza girdikten sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres Değişikliği Bildirimi sayfasına arama butonu yardımı ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Ikamet almak için ne gerekli?

Bu sorunla karşılaşan vatandaşların nüfus müdürlüğüne gelerek işlemlerini yaptırması gerekmektedir. Nüfus müdürlüklerince yapılacak kimlik kartı, sürücü belgesi, pasaport ve diğer işlemlerde ise Alo 199 ya da www.nvi.gov.tr internet adresinden randevu alınması gerekiyor.