Benim kredi notum kaç?

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Notu Risk Grubu Kredi Kullanma Durumu
700-1099 Orta Riskli Düşük
1100-1499 Az Riskli Gelire Bağlı
1500-1699 İyi Yüksek
1700-1900 Çok İyi Çok Yüksek

E devletten kredi notu nasıl öğrenilir?

Kredi notu öğrenmek için öncelikle, e-Devlet sistemine giriş yapmak gerekmektedir. Sistem açıldıktan sonra “Risk Merkezi Raporu Başvurusu” hizmetini seçin. Çıkan ekranda “Kredi Limit ve Borç Bilgileri” ya da “Çek Bilgileri” raporlarından birini edinme talebi gönderin.

Kredi notunu mesajla nasıl öğrenebilirim?

Hangi operatörde olursanız olun TC Kimlik Numaranız ve Doğum Yılınızı aralarında bir boşluk bırakarak 1122’ye kısa mesaj göndermeniz gereklidir. Gelen mesaja göre kredi notunuzun iyi, kötü, çok iyi seviyede olduğu size bildirilecektir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri için 9 TL sorgulama ücreti aşınacaktır.

Ziraat Bankası kredi notum kaç?

İnternet bankacılığı kullanmıyorsanız Banka şubesine giderek de kredi skorunuzu öğrenebilirsiniz. Veya Turkcell üzerinden bir SMS ile öğrenmek için; Kredi notunuzu TCKN boşluk DOĞUM YILInızı yazıp 1122’ye göndererek öğrenebilirsiniz.

Banka kredi notu nasıl öğrenilir?

Bankalar aracılığıyla notunuzu öğrenmenin iki yolu bulunmaktadır. Banka şubesinden notunuzu öğrenmek istiyorsanız, şubeden bunu rica edebilir ya da kredi başvurusu yaptığınızda öğrenebilirsiniz. Eğer şubeye gitmeden halletmek istiyorum diyorsanız, internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Kredi notuna nereden bakılır?

Türk Telekom’da puanımı nasıl öğrenebilirim?

Servis Bilgisi

  1. TC Kimlik Numaranızı ve doğum tarihinizi aralarında boşluk bırakarak yazıp 1122’ye göndererek ya da Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması üzerinden servisten faydalanabilirsiniz. (
  2. Servis ücreti tüm vergiler dahil (KDV ve ÖİV) 14 TL’dir.