Bana gelen tebligatı nasıl öğrenebilirim?

Tebligat sorgulama işlemi hem PTT hem de E Devlet’in resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak cep telefonunuza gönderilen 13 haneli barkod numarası ile tebligat sorgulama ve takibini yapabilirsiniz. gonderitakip.ptt.gov.tr adresine gidin.

PTT adıma gelen tebligatı nasıl öğrenebilirim?

Vatandaşlar taraflarına gönderilen kargo tebligatları barkod numarasını girerek internet üzerinden hızlıca kontrol edebilmektedirler. PTT sitesi üzerinden kargo tebligat sorgulamak için; l İnternet üzerinden gonderitakip.ptt.gov.tr adresine gidin.

Elektronik tebligat nasıl sorgulanır?

Konuyla ilgili bilgiye http://etebligat.ptt.gov.tr/ adresinden erişilebilir. E-Apostil sistemine https://www.eapostil.gov.tr​/ adresinden erişebilirsiniz.

E-tebligat nasıl aktif edilir?

1. E-imza ile giriş yaparak aktivasyon işlemi yapılabilir veya 2. PTT şubelerine giderek UETS hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Hesabın aktif hale getirilebilmesi için Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) Web Arayüz Bileşenine portal.etebligat.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Eve gelen tebligat haber kağıdı nedir?

Mahkeme, Cumhuriyet Savcılığı veya icra dairelerinden size gelen her “kağıt” resmi bir işlem hakkında size bilgi vermek için gönderilmiştir. Bu kurumlar tarafından gönderilen kağıda “tebligat” adı verilir.

Tebligat e devlette görünür mü?

Adli bir tebligat bekliyorsanız, ya da hakkınızda dava/icra takibi açıldığını düşünüyorsanız e-devlet UYAP Vatandaş Portalından giriş yaparak sorgulayabilirsiniz.

Tebligat barkod numarasını nasıl öğrenebilirim?

İnternet üzerinden gonderitakip.ptt.gov.tr adresine gidin. 13 haneli kargo barkod numarasını açılan pencerede gerekli boşluğa yazın. Sağ tarafta mavi renkli kutuda yer alan “Sorgula” sekmesine tıklayın ve kargonuzla ilgili bilgileri görüntüleyin.

Gib e-tebligat nasıl görüntülenir?

Mükellefler İnteraktif Vergi Dairesi web sayfasında yer alan “e-Tebligatlarım” bölümünden kendilerine tebliğ edilen belgeyi görüntüleyebilecek, tebliğ tarihini öğrenebilecek ve belgenin çıktısını alabilecek.

E-tebligat kaç gün sonra yapılmış sayılır?

Elektronik yolla tebligat, muhatabın elektronik adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda yapılmış sayılır. Tebligatın önce ya da sonra okunmuş olması, tebliğ tarihini etkilemez.

UETS tebligat nasıl alınır?

  1. Ulusal Elektronik Tebligat Sisteminden (UETS) E-Tebligat Adresi Nasıl Alınır?
  2. 2- http://www.etebligat.gov.tr sayfasına girilir.
  3. 3- Başvuru sekmesi altında yer alan ONLİNE BAŞVURU seçilir.
  4. 4- Bu seçim sonrasında karşınıza çıkan ekranda BİREYSEL sekmesini seçmelisiniz.
  5. 5- İletişim bilgileriniz otomatik olarak gelecektir.

Hangi durumlarda tebligat gelir?

Yargı kuruluşları ya da idari kurumlar tarafından herhangi bir işe bağlı olarak taraflara gönderilen tebligat, ilgili kişinin kayıtlı olan son adresine bir zarf ile birlikte gönderilir. Tebligatın yapılacağı ilgili muhatabın bilinememesi ya da bulunamadığı durumlarda ilanen tebliğ yapılmaktadır.

PTT tebligat haber kağıdı ne demek?

7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümleri uyarınca, hukuki işlemlerin anılan Kanunda öngörüldüğü şekilde muhatabına veya muhatap adına kabule kanunen yetkili şahıslara yazılı olarak bildirimi ve bu bildirimin yapıldığının belgelendirilmesi işlemini kapsayan gönderi türüdür.