Az hangi eyalet?

Eyaletler

Eyalet Kısa Ad Su alanı km2
Alabama AL 4,597
Alaska AK 94,743
Arizona AZ 1,026
Arkansas AR 2,960

Arizona devleti hangi ülkededir?

Arizona, Amerika Birleşik Devletlerinin güneybatısında kalan bir eyalettir. ABD’nin en büyük 6. eyaleti olan Arizona, en popüler 15 eyalet arasında bulunmaktadır. Arizona’nın başkenti ve aynı zamanda en büyük şehri, Phoenix kentidir.

New Jersey hangi eyalete bağlı?

New Jersey, NJ ya da Türkçe adıyla Yeni Jersey, ABD’nin eyaletlerinden birisidir. Ülkenin doğu kıyısının orta kesimlerindeki eyalet New York, Pensilvanya, ve Delaware ile komşudur. ABD’nin en küçük eyaletlerinden olan NJ, New York Manhattan adasına 2 tünel ve 1 asma köprüyle bağlanmıştır.

Washington hangi ülkede?

Washington, Amerika Birleşik Devletleri’nin sınırları içerisinde bulunan eyaletlerden biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin Büyük Okyanus kıyısındaki en kuzey eyaleti olan Washington, Seattle gibi büyük şehirleri barındırır. Ayrıca eyaletin kuzeyi Kanada ile komşudur.

Phoenix az nerede?

Maricopa Kontluğu
Phoenix/İlçeler

USA kaç eyalet?

Amerika Birleşik Devletleri’nin eyaletleri veya Amerika Birleşik Devletleri’nin devletleri 50 tane olup birbirleriyle politik bir birlik oluştururlar. Her bir eyalet, bir coğrafi bölgede idari yetkiye sahiptir ve egemenliğini federal hükûmetle paylaşır.

Arizona nasıl bir eyalet?

Arizona, Amerika Birleşik Devletleri’nin güneybatısında kalan bir eyalettir. Arizona ayrıca, Batı Birleşik Devletler’in önemli bir parçasıdır. Arizona, Amerika Birleşik Devletleri’nin 4 köşe olan eyaletlerinden biridir. Eyaletin, New Meksico, Utah, Nevada, Kaliforniya ve Meksika’ya sınırı bulunmaktadır.

Arizona çölü nerede bulunur?

ABD-Meksika sınırında uzanan Arizona Çölü’nün kapladığı alan, Kaliforniya eyaletinden bile büyük. Dünya üzerindeki diğer pek çok çöl gibi Arizona çölü de etrafındaki dağların deniz veya okyanuslardan gelen yağmuru kesmesi sebebiyle oluşmuş.

Newark New Jersey neresi?

Essex County, New Jersey
Newark/İlçeler