Arı hibesi nasil alinir 2021?

2021 yılı arıcılık desteklemesine kimler başvurabilir?

  1. Arı Yetiştiricileri Birliği veya Bal Üreticileri Birliğine üye,
  2. Arıcılık kayıt sistemine (AKS) müracaat tarihi itibariyle en az 3 yıldır kayıtlı,
  3. AKS deki aktif kovan sayısı bakımından 50 ve üstü arılı kovana sahip,

Arı desteklemesi ne kadar 2021?

Buna göre, Bakanlık Arıcılık Kayıt Sistemi’ne kayıtlı üreticilere arılı kovan başına 15 TL, Bakanlıktan üretim izni almış damızlık ana arı üreticilerinden satın alıp kullandıkları damızlık ana arı başına 80 TL destek ödemesi yapılacak. Karar 1 Ocak 2021 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Arıcılar ne kadar kazanır?

Arıcılık yapan vatandaşlar, yazın çalışıp kışın ise bal satışı yaparak geçimini sağlıyor. Bu işi profesyonel olarak yapanlar ise 200 arı ile yılda 100 bin liraya kadar kazanç elde edebiliyor. Arıcılık yapan vatandaşlar, yaz aylarında çalışıp kış aylarında ise bal satışı yaparak geçimini sağlıyorlar.

1 kovandan ne kadar bal çıkar?

Arıcılara Kurs: 1 Kovandan 30 Kilo Bal Alınabilir.

Arı desteği nasıl alınır?

Destekler için aranan ilk şart kovan sayısıdır. Hibe desteği alacak işletmelerin en az 30, en fazla 1000 tane arılı kovana sahip olması gerekmektedir. Ayrıca bu işletmelerin Arıcılık Kayıt Sistemine üye olması da gerekmektedir. Hibe desteği için başvuruların üye olunan kooperatife dilekçe ile tamamlanması gerekir.

Arıcılık kredisi nasıl alınıyor?

Aylık olarak kredi maliyet oranları hariç sadece %1.41 faiz oranları ile arıcılık kredisi alabilmeniz için öncelik ile mutlaka sektöre yatırım yapmak için sıfırdan başlıyor iseniz en az 50 arılı kovan almanız lazımdır. Sektörde var iseniz de de 50 kovanın üzerine çıkacak şekilde kredi başvurularında bulunması gerekir.

Arı desteklemesi var mı?

​Bakanlığımızca aşağıda belirtilen şartlara haiz arı yetiştiricilerine alacakları alet-Ekipman karşılığında % 50 hibe desteği ödenecektir. Başvurular 04/01/2021-22/01/2021 tarihleri arasında İl/ İlçe Müdürlüğüne yapılacaktır.

Arı yetiştiriciliğine nasıl başlanır?

Arıcılığa başlamanın pratik olarak üç farklı yolu var. Bunlardan biri, satın aldığınız boş bir kovana oğul koydurmak, arazinizde ya da evinizde veya ormanda bulduğumuz sahipsiz bir oğulu yakalayarak ya da arılı bir kovanı satın alarak başlayabilirsiniz.

Arıcı kime denir?

Arıcı kimdir diye sorarsanız; Meslek Standartları Kurumu’nun tanımına göre, arıcı, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, arılı kovan hazırlama, ana arı, oğul arı ve arı ürünleri üretme, arı kolonisinin bakım, beslenme, arı ürünleri hasadı, arıcılık araç, gereç ve ekipmanlarının bakım ve onarım işlemlerini yapma …

Bir kovan arı ortalama kaç kilo bal verir?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının verilerine göre, koloni başına bal veriminin ortalama 14 kilogram olduğunu belirten Çakmak, “Bizim sahadaki çalışmalarımıza göre, koloni başına bal verimi ortalama 8-10 kilogram görünüyor.

Çıta bal kaç kg?

Birinci Kalite Petek Çıta Bal (3.5Kg) – 168.06 TL + KDV.