Araç sigortası nereden sorgulanır?

Zorunlu trafik sigortası sorgulaması için e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra ‘www.turkiye.gov.tr/sbm-trafik-police-sorgulama’ adresine giderek aracınızın plakasını yazmanız gerekmektedir.

Trafik poliçesi sorgulama nasıl yapılır?

SBM’ye bağlı Sigortam360 internet sitesi, 5664 SMS hattı veya E-Devlet üzerinden plaka numarası yerine şasi numarası girilerek sorgulama yapılabilir.

Turkiye Sigorta Hasar dosyası nasıl sorgulanır?

Hasar dosyanız sonuçlanıncaya kadar sizin için belirlenmiş hasar dosya numarasıyla işlemlerinizi +90(850) 202 20 20 numaralı telefon hattımızdan ve web sayfamızda yer alan hasar dosya sorgulama adımından takip edebilirsiniz.

Araç sigortası bitti kaç gün içinde yapılmalı?

15 gün, aracın yeni sahibinin trafik sigortası işlemlerini halledebilmesi için tanınan bir süredir. Bu süre zarfında trafik sigortası yaptırılmazsa fark edildiğinde trafikten men cezası alınması mümkündür. Sigorta süresi geciken araçlar için sigorta sahibinin prim tutarı her ay için %5 gecikme faizine uğrar.

SSK şu an aktif mi?

e-Devlet sayfasına girdikten sonra kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi kullanarak platforma giriş yapın. Mercek şeklindeki arama çubuğuna SGK yazın. Öneriler kısmında karşınıza ”Hizmet Dökümü” ibaresi çıkacak, o ibareye tıklayın. Açılan yeni sayfadan sigortanızın aktif olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Tarsim ödemeleri ne zaman yapılır?

HASAR İHBAR / EKSPERTİZ / ÖDEME SÜRECİ Hasar dosyasının tamamlanmasından sonra, kesinleşmiş tazminat miktarları, en geç 30 gün içinde yine Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) tarafından sigortalıya, banka kanalıyla ödenir.

Tarım sigortası sorgulama nasıl yapılır?

Tarım sigortası poliçe hasar sorgulama yazarak, 0850 540 41 41 SMS Bilgi Hattına gönderebilirsiniz. yazarak, 0850 540 41 41 SMS Bilgi Hattına gönderebilirsiniz. yazarak, 0850 540 41 41 SMS Bilgi Hattına gönderebilirsiniz.

Türkiye Sigorta kimin?

Gücü, adında. Türkiye Sigorta, 27 Ağustos 2020 itibarıyla faaliyet göstermeye başlayan sigorta şirketidir. Türkiye Varlık Fonu bünyesinde bulunan kamu sigorta şirketleri Ziraat Sigorta A.Ş., Halk Sigorta A.Ş’nin Güneş Sigorta A.Ş. ile birleştirilmesiyle kurulmuştur.