Araç muayenesinde hafif kusurlu geçer mi?

Artık günümüzde bütün araçların 2 yılda bir araç muayenesinden geçmesi gerekiyor. Hafif Kusurlu Araç: Muayeneden geçer raporu alır. Ağır Kusurlu Araç: Muayeneden geçer raporu alamaz. En fazla 1 ay süre içerisinde aracın tamir edilip, yeniden muayeneye girmesi gerekmektedir.

Muayene tekrarında ne yapılır?

Muayene tekrarı, muayenenin yapıldığı aynı gün veya muayenenin yapıldığı tarihten itibaren bir aylık süre içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere muayenenin yapıldığı araç muayene istasyonunda veya başka bir araç muayene istasyonunda yapılır.”

Araç muayenesi randevu almadan olur mu?

Artık randevusuz muayene yapılmıyor. Muayene randevunuzu online olarak TÜVTÜRK’ün bunun için açtığı şu siteden veya 0850 222 88 88 no’lu çağrı merkezini arayarak alabilirsiniz. Muayeneye gitmeden önce aracınızın borcunu kontrol etmenizde yarar var çünkü borcu olan araçlar muayene edilmiyor.

Muayene sonucu hafif kusurlu ne demek?

Hafif Kusurlu: Yapılan muayene sonrasında aracın, yeniden muayenesine gerek duyulmayan bir eksikliğin bulunması halidir. Bu durumda, aracın ön bölümünde yer alan plakaya muayenenin geçerlilik süresini belirleyen etiket yapıştırılır.

Muayene tekrarında randevu gerekir mi?

Randevu ile çalışan muayene istasyonlarında muayene tekrarları randevu ile yapılır. Muayene tekrarlarının randevuları öncelikli olarak verilir.

Muayene tekrarı kac gün?

Muayene tekrarı süresi ne zamana kadar geçerlidir? Muayenesi yapılan araçlar muayeneden geçemedikleri takdirde kendilerine 1 aylık süre tanınmaktadır. Aracın 1 aylık süre içerisinde eksikliklerini tamamlayıp gelmesi gerekmektedir.

Araç muayenesi kaç gün gecikebilir 2020?

Araç sahiplerinin düzenlemeden yararlanması için belirli bir gecikme süresi sınırı bulunmamaktadır. İlgili düzenlemeden, muayenesi 1 ay geciken araçlar da faydalanabildiği gibi, 5 veya 10 yıldır muayeneye gelmeyen araçlar da faydalanabilecektir.

Aracımın muayenesi ne zamana kadar geçerli?

Aracınız otomobil sınıfında değerlendirilir ise muayene periyodunuz ilk 3 yıl sonunda ve devamında 2 yılda bir olarak, kamyonet sınıfında değerlendirilir ise ilk bir yaş sonunda ve devamında yılda bir kez olarak periyodunu sürdürecektir.