Araç muayene tekrarı kaç defa olur?

Muayene tekrarı, muayenenin yapıldığı aynı gün veya muayenenin yapıldığı tarihten itibaren bir aylık süre içerisinde bir defaya mahsus olmak üzere muayenenin yapıldığı araç muayene istasyonunda veya başka bir araç muayene istasyonunda yapılır.”

Tüvtürk Randevu kaç kez iptal edilebilir?

TÜVTÜRK muayene randevusunu iptal etmeden randevuya gidilmemesi tehlikelidir. Eğer bir kişi 3 kez randevu alıp iptal etmeden muayene istasyonuna gitmezse bir daha o sene içerisinde araç muayene randevusu alamaz ve aracını muayene ettiremez.

Araç muayenesini araç sahibinden başkası yaptırabilir mi?

İstasyonlarımızda araç muayenesi yapılırken, ruhsat sahibi olması şartı aranmamaktadır. Aracınızı siz ya da farklı bir kişi istasyonlarımıza götürerek muayene ettirebilir. Ancak, muayene bittikten sonra yalnızca aracı getiren kişiye araç teslimi yapılmaktadır.

Muayeneden kalan araç tekrar randevu almak gerekir mi?

Aracınızın bir sonraki muayene tarihi, muayeneye gelmiş olduğunuz tarih üzerinden hesaplanmakta ve ruhsatınıza işlenmekte. Muayenesi yapılan araçlar, muayeneden geçemediği takdirde eksikliklerinin tamamlanması ve 1 ay içerisinde tekrar muayeneye götürülmesi gerekmektedir.

Muayeneden kalınca ne olur?

Aracınızın ağır kusurlu olarak muayeneden geçememesi durumunda size bilgi verilecek ve aracın değişmesi ya da onarılması gereken parçasının düzeltilmesi ve kontrol için tekrar geri getirilmesi istenecektir. Geri getirilme süresi ise 1 ay içerisinde olacaktır.

Muayene tekrarı ücretli mi?

bir ay içerisinde ücretsiz yaptırabilirler. Muayene tekrarı yapılmış olan veya bir aylık süre içinde muayene tekrarına gelmeyen araçlardan muayene ücreti tam olarak alınır.

Tüvtürk randevu iptal edilir mi?

RANDEVU DEĞİŞİKLİĞİ / İPTAL ETME Randevunuzu güncellemek veya iptal etmek için Soyadınızı girerek güncelleme ve iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Randevu bilgilerinize, randevu tarihinize kadar erişmeniz ve bilgiler üzerinde değişiklik yapmanız mümkündür.

Araç muayene kaç kez iptal edilir?

Bazı durumlarda kişiler randevularını iptal etmek durumunda kalabilirler. Randevu iptal edilmeden muayene istasyonuna gitmemezlik yapılması uygun değildir. 3 kez üst üste bu hareket yapılırsa kişi bir daha o sene içinde muayene randevusu alamaz.

Araç muayenesi için vekalet gerekli mi?

Araç muayenesi ruhsat sahibi dışında bir kişi tarafından ilk kez muayeneye getirilmesi halinde vekalet veya yetkilendirme belgesi olmadan yapılabilir.

1 kişi 1 ayda kaç araç muayene ettirebilir?

Bir kişi aynı takvim ayı içinde vekâlet veya yetki belgesi olmaksızın 4 adet araç hakkını, 4 adet şahıs veya 4 adet tüzel kişilik aracını muayeneye getirerek kullanamaz. 4 adetlik hak, aynı takvim ayı içinde 2 şahıs ve 2 tüzel kişilik aracı için ayrı ayrı kullanılabilir.

Randevusuz araç muayene tekrarı olur mu?

Geçerli bir “Egzoz Emisyon Ölçümü”nüz olmazsa aracınız muayenede “Ağır Kusurlu” olarak değerlendirilir. Randevu almaksızın tüm sabit istasyonlarımızda bu hizmeti alabilirsiniz.

Muayeneden geçmezse ne olur?