Aliexpress ne kadar vergi öderim 2021?

Eğer 1 euro değerinde bir ürün alacaksanız bile Gümrük Sunum Ücreti ve Damga Vergisi eklenince 9 TL oluyor. 1500 Euro ve üzeri alışverişler için ise hesaba bir de  oranında Katma Değer Vergisi ekleniyor.

Yurt dışından gelen ürünlere vergi ne kadar?

NOT: Türkiye’de ÖTV uygulanarak satılan ürünler, yurt dışından posta veya kargo yoluyla getirildiğinde de oranında ÖTV alınmaktadır.

AliExpress ne kadar vergi öderim?

AliExpress’ten alınan ürünlerin pek çoğu Çin üzerinden geldiği için ürün bedeline %20 gümrük vergisi ekleniyor. Bu orana %20 Özel Tüketim Vergisi ekleniyor. Ardından, şu an için 8 TL olan Gümrük Sunum Ücreti ve şu an için 0,70 TL olan Damga Vergisi ekleniyor.

AliExpress de vergi var mı?

Geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyatları ile e-ticaret sektörünün liderlerinden birisi olan Çin merkezli AliExpress ülkemizde yaygın olarak kullanılıyor. Ancak satın alınan tüm ürünlere gümrük vergisi uygulanıyor.

Yurtdışından gelen kargo gümrük vergisi nasıl ödenir?

Vergilerin ödenmesi Gümrük beyannamesine bağlı vergiler beyanname numarası ilgi tutularak beyannamenin ait olduğu Gümrük Saymanlık Müdürlüğüne, Yetki verilmiş olan kamu bankalarına (Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halkbank ve Emlak Katılım Bankası) ödenir.

Elektronik eşyada gümrük vergisi ne kadar?

Geçtiğimiz günlerde oyun konsollarına getirilen %50’ye kadar ek vergi ve 200 dolardan ucuz akıllı telefonlar için getirilen gözetim uygulamasının ardından şimdi de elektronik cihazlardan ev eşyalarına kadar birçok ürüne ilave %30 gümrük vergisi getirildiği açıklandı.

Elektronik ürünlerde gümrük vergisi ne kadar?

Yurt dışından ne getirebilirim?

Yurt dışından getirilebilecek spor, müzik ve oyun aletleri neler?

  • Motorsuz şişirme bot.
  • Dalgıç takımı
  • Kamp çadırı
  • 1 çift yüzme paleti.
  • Yelken tertibatlı sörf.
  • Golf malzemesi(golf aracı dâhil değildir)
  • Kişisel kullanım için diğer spor aleti ve giysileri(deniz motosikleti ve motorlu deniz kızağı hariç)