2 yıllık okul bitiren memur kaç derece alır?

İki yıllık üniversiteden mezunlar, 10. derece ve 2. kademeden göreve başlar. En çok 1. dereceye kadar yükselebilir. Üç yıllık üniversiteden mezun olanlar, 10. derece ve 2. kademeden göreve başlar.

Aday memurluk süresi nedir?

Aday olarak atanmış Devlet memurunun adaylık süresi bir yıldan az iki yıldan çok olamaz ve bu süre içinde aday memurun başka kurumlara nakli yapılamaz.

Aday memur iken sözleşmeli kadroya geçebilir mi?

Buna göre kişi aday memur ya da asli memur olup olmadığı fark etmeksizin; atanmayı hak ettiği kadrolara çalıştıkları kurumdan muvafakatname alarak atanabilirler.

Kadro derecesi nasıl öğrenebilirim?

Devlet memurları için derece kademesi sorgulaması E-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden T.C kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak memur derece kademesi sorgulaması yapılabilmektedir. Ayrıca kişiler memurluk derecelerini kendileri de hesaplayabilmektedirler.

Liseyi bitirince kaç derece alır?

Liseyi bitiren ve memur olan devlet memurları 13/3 ile göreve başlar. 3. Dereceye kadar düşebilir. Lise dengi mesleki veya teknik öğrenimi bitiren memurlar, 12/2 ile başlar, 3’e kadar düşer.

Kadro derecesi 1 ne demek?

Kadro derecesi, 657 sayılı DMK’ye tabi kadrolu memurların hepsi bir derece içinde çalışırlar. Memuriyette 1-15 arası dereceler bulunmaktadır. En düşük kadro derecesi 15 ve en yüksek derece 1’dir. Her üç yılda bir derece verilerek derece yükselmesi yapılır.

Aday memurken başka kuruma geçebilir mi?

657 sayılı DMK’ya göre kamu personeli, devlet memuru olarak tanınacak istisnai memuriyetler hariç diğer memurluklar için KPSS’ye girip sınavı kazanan kişiler aday memur olabilir. Bu kişilerin adaylık süreci 1-2 yıl arasındadır. Üstelik adaylık süresinde memurun başka kurumlara nakli söz konusu olamaz.

Aday memur Kurum değişikliği yapabilir mi?

657 Sayılı kanun kişinin adaylık sürecinde aday memur iken aday memur olduğu kurumdan başka bir kuruma nakline izin vermemektedir. Aday memurun başka bir kuruma naklini 657 sayılı kanun yasaklamıştır.

Doktor kaçıncı dereceden göreve başlar?

3-6 yıllık yükseköğretim görerek tabip unvanını elde edenlerin 9 uncu derecenin 3 üncü kademesinden göreve başlaması gerektiği değerlendirilmektedir.